Kolejny tydzień mody, tym razem w Tokio, mierzy się z konsekwencjami pandemii koronawirusa. Jednak mimo oficjalnego odwołania wydarzenia, organizatorzy postanowili przenieść część pokazów na wirtualne wybiegi.

Światowa kariera japońskiego stylu 

Na oficjalnej stronie wydarzenia znajdziemy w najbliższych dniach relacje na żywo z pokazów młodych projektantów. To jeden z pierwszych testów, jakie cykliczne tygodnie mody, już wcześniej oskarżane m.in. o szkodzenie środowisku, muszą przejść w obliczu transformacji całej gospodarki.

Moda japońska od lat wywiera silny wpływ na trendy w streetwearze i kolekcje najbardziej znanych projektantów. I choć tych ostatnich na pokazie w Tokio tym razem zabraknie, to chyba nawet lepiej. Dzięki temu możemy zwrócić uwagę na trendy, które Zachód zacznie przechwytywać z kilkuletnim opóźnieniem.

Na dodatek zamiast tradycyjnego festiwalu próżności i wypełnionych celebrytami pierwszych rzędów na pierwszym planie znajdzie się moda. Na kogo warto zwrócić uwagę?

View this post on Instagram

FORSOMEONE FALL WINTER 2020 COLLECTION #FORSOMEONE #FW20 #JFW

A post shared by FORSOMEONE (@forsomeone_official) on

Debiutanci i ikony

Na liście transmisji znajdziemy m.in. pokaz Jotaro Saito, projektanta, który podobnie jak jego dziadek i ojciec, specjalizuje się we współczesnych interpretacjach tradycyjnego kimona.  Pochodzący z Kioto projektant od niemal 10 lat prowadzi własny salon w prestiżowym tokijskim domu handlowym Ginza Six.

Inne pokazy, które doczekają się transmisji video (i zostaną udostępnione na kanale Rakuten Fashion Week Tokyo), to kolekcje docenionych również poza granicami kraju Ryoko Mukasy (Stair),  Mari Odaki (Malamute) czy Satoshiego Ogawy (Forsomeone).

Pełny kalendarz transmisji znajduje się na stronie imprezy.