Ceramika to dzisiaj bardzo nośny temat w świecie zegarków. Elementy wykonane z ceramiki high-tech są piękne, trwałe, odporne na zarysowania, a do tego nie powodują alergii. Są dowodem na to, jak śmiało nowoczesne technologie wkraczają do świata zegarków.

Czytaj też: Rado True Square: zegarki z przyszłości

Tylko jedna marka zegarmistrzowska wprowadzała do swojej oferty ceramiczne innowacje zanim inni producenci zainteresowali się tą technologią. Mowa o Rado, firmie określanej przez wielu mianem „Mistrza materiałów”. Najnowszy zegarek tej marki, Captain Cook High-Tech Ceramic to potwierdzenie, że jeśli chodzi o ceramikę high-tech, Rado nie ma sobie równych.

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic: innowacje w świecie zegarków

Captain Cook High-Tech Ceramic to najnowsza premiera Rado. Jest rozwinięciem modelu, który w ofercie szwajcarskiej marki pojawił się 5 lat temu. Odważny zegarek nurkowy łączący tradycję i nowoczesność, nawiązujący do modelu z początku lat 60., okazał się hitem i doczekał się wielu wersji, między innymi bardzo udanej takiej, w której koperta wykonana jest z brązu.

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Pora na innowację, która w pełni oddaje technologiczne i innowacyjne DNA Rado. Tegoroczna nowość Rado to Captain Cook w wersji z kopertą wykonaną z ceramiki. Do tej pory Szwajcarzy stosowali ceramikę w nowoczesnych modelach, co dodatkowo podkreślało innowacyjność tej technologii. W tym roku mamy do czynienia ze sporą zmianą, bo ceramika zagościła w modelu historycznym, odwołującym się do zegarka nurkowego Rado sprzed kilku dekad.

Najnowsza wersja modelu Captain Cook po raz pierwszy będzie dostępna z kopertą o średnicy 43 milimetry. Zegarek jest oferowany w czterech wariantach: pierwszy to koperta z czarnej ceramiki w połączeniu z wkładką bezela w tym samym kolorze i ceramiczną bransoletą. Innym wariantem jest model z gumowym paskiem. W trzecim wariancie krawędź bezela oraz koronka zegarka pokryte zostały powłoką PVD w kolorze różowego złota. Czwarta wersja zegarka to koperta i bransoleta z ceramiki plazmowej high-tech o nieco szarym odcieniu.

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Koperta modelu Captain Cook ma wodoszczelność do 300 metrów, a tarcza i dekiel wykonane zostały z innego innowacyjnego materiału: czarnego szkła szafirowego. To rozwiązanie pozwala obserwować pracę ukrytego wewnątrz koperty mechanizmu. Jest co podziwiać: zegarek Rado Captain Cook High-Tech Ceramic napędza mechanizm Rado R734 z 80-godzinną rezerwą chodu. Jego serce stanowi sprężyna włosowa Nivachron o podwyższonej odporności na działanie pól magnetycznych, niezwykle szkodliwych dla tradycyjnych sprężyn wykonanych z metalu.

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Na tarczy tradycyjnie, dla modeli Captain Cook, umieszczono charakterystyczną kotwiczkę, symbol zegarków mechanicznych Rado, a wskazówka godzinowa ma kształt bardzo wyrazistej strzałki. Wskazówki, a także indeksy, pokryto dużą ilością Luminovy, co zapewnia bardzo dobrą czytelność tarczy w nocy – a także w czasie nurkowania, do czego Captain Cook został stworzony.

Materiał powstał we współpracy z marką RADO.