Koper morski porasta Szmaragdowe Wybrzeże w Bretanii. To niezwykły gatunek, jest w stanie przetrwać w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Wyróżnia się między innymi ogromną odpornością na wysuszenie i zasolenie, łatwo wchłania wilgoć i wydala nadmiar soli. Ze względu na zdolność do wrastania w twarde podłoże otrzymał przydomek „drążyciela skał”, a jego potencjał regeneracyjny od kilku lat znajduje zastosowanie w kosmetykach, cenionych zarówno przez klientów, jak i kapituły prestiżowych nagród.

Jak działa Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum?

Jedną z pierwszych marek, która sięgnęła po koper morski w swoich produktach, jest Helena Rubinstein.

"Serum Helena Rubinstein"

Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum to tylko 22 odpowiednio dobrane składniki. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Marka opracowała intensywną formułę o lekkiej, mlecznej konsystencji. Choć nowoczesne opakowanie ma kształt przywodzący na myśl naczynie laboratoryjne, a samo Serum nie powstałoby bez współpracy z doświadczonymi naukowcami, z czego słynie marka Helena Rubinstein, to tajemnica siły Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum drzemie w prostocie.

"Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum"

Komórki macierzyste kopru morskiego pozyskiwane są w laboratoriach Helena Rubinstein. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Ten produkt to tylko 22 składniki, w tym czynniki pobudzające penetrację skóry i zapewniające lepsze wnikanie w głąb naskórka. Dzięki nim Serum eliminuje niedoskonałości skóry i wygładza szorstką powierzchnię, a także uwydatnia cechy młodości – odpowiednie napięcie i zdrowy blask.

""

Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum to aż 94% składników pochodzenia naturalnego. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Koper morski to roślina rzadka i cenna, dlatego w Bretanii objęta jest ścisłą ochroną. Jednak dzięki pięcioetapowego procesowi ekstrakcji, opracowanemu przez Helena Rubinstein, do stworzenia miliarda komórek macierzystych wystarczy zaledwie jeden gram rośliny. Znacząco wpływa to m.in. na redukcję śladu wodnego, a co za tym idzie – negatywnego wpływu na środowisko. Formułę Serum w 94% procentach tworzą składniki pochodzenia naturalnego, bez dodatku silikonu, alkoholu czy metyloparabenu.

Serum, podobnie jak inne kosmetyki Helena Rubinstein dostępne jest wyłącznie w sieci Sephora i na sephora.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką Helena Rubinstein