Szwajcarskie zegarmistrzostwo zwykle nie kojarzy się z technologiami high–tech. Inaczej jest w przypadku Rado, DNA tej marki to futurystyczne materiały i innowacje technologiczne. Najnowsza kolekcja zegarków True Square jest dobrym potwierdzeniem tej tezy. Rado to „mistrz materiałów”.

Określenie „mistrz materiałów” nie wzięło się znikąd. Szwajcarska marka Rado od kilku dekad wprowadza high-tech do świata zegarków. Najważniejszą z innowacji, i jednocześnie znakiem rozpoznawczym Rado, jest ceramika, materiał wymagający skomplikowanej obróbki i technologicznego know-how. Efekt jest jednak wart wysiłku i inwestycji: ceramika jest trwała, lekka, odporna na zarysowania, ma przy tym piękny połysk. Połączenie tych  cech w jednym materiale to efekt doświadczenia marki Rado.

Technologia przygotowania ceramiki przez Rado była udoskonalana przez ostatnich kilka dekad, zegarki z kopertami wykonanymi w tej technologii były produkowane od lat 90. Dzięki temu marka ze szwajcarskiego miasta Lengnau dysponuje ogromnym know-how pozwalającym eksperymentować i tworzyć tak niezwykłe materiały jak ceramika plazmowa wypiekana w temperaturze sięgającej 20 tysięcy stopni Celsjusza, dzięki czemu powstaje surowiec o niezwykłym metalicznym połysku, czy Ceramos, tworzywo będące połączeniem ceramiki i stopu metali, co daje materiał bardzo lekki i odporny na zarysowania, a jednocześnie zachowujący wygląd i połysk stali szlachetnej. To niezwykle trwałe materiały, dzięki którym zegarki Rado są tym, czym powinny być wysokiej klasy czasomierze: produktami na całe życie.

""

sukces.rp.pl

""

sukces.rp.pl

""

sukces.rp.pl

Ceramika high-tech to znak rozpoznawczy marki Rado, ale nie jedyny. Kolejnym są kwadratowe koperty. Niewiele firm decyduje się na taki kształt, w zegarmistrzostwie dominują okrągłe koperty. Rado od kilku dekad ma w ofercie kultowy obecnie model Ceramica z kwadratową kopertą. Ostatnie lata to jednak czas dominacji kopert okrągłych w ofercie Rado. Teraz szwajcarska marka wraca do kwadratowych kopert w nowej kolekcji True Square. Tworzą ją zegarki mechaniczne i kwarcowe. Wspólna cecha? Ten sam kształt koperty oraz innowacyjne materiały z których wykonano koperty, bransolety czy dekle zegarków.

Zegarki z kolekcji True Square mają koperty o wymiarach 38 mm (szerokość) i 44,2 mm (wysokość) wykonane z ceramiki wtryskiwanej. Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych, zegarki różnią się także materiałami, których użyto do ich wykończenia. Zegarki mechaniczne z kolekcji True Square napędzane są przez jeden z najlepszych mechanizmów ETA, znany jako Powermatic, z 80-godzinną rezerwą chodu. W tym wypadku mechanizm został poddany modyfikacjom, by uzyskać jeszcze lepsze magazynowanie energii.

""

sukces.rp.pl

Ponownie uwagę zwracają materiały, których użyto to stworzenia tej kolekcji. Rado, mistrz materiałów, sięgnął do swojego know-how, dzięki temu powstały niezwykłe zestawienia. Koperty, wykonane z ceramiki, połączono z tytanowym deklem.

W kolekcji znalazła się także odważna wersja True Square Open Heart, w której zegarek ma tarczę szkieletowaną, dzięki czemu doskonale widać pracujący wewnątrz mechanizm. Jego pracę można podziwiać też przez przeszklony dekiel zegarka. Całość kolekcji to osiemnaście modeli, wśród których są też wersje kwarcowe, a także edycja specjalna, True Square Designer, którą tworzą trzy zegarki nawiązujące do pozostałych modeli z kolekcji True Square, ale wyróżniające się bardzo odważnym designem – jest minimalistyczny czarny model Yoy, całkowicie biały True Square Formafantasma oraz najodważniejszy model Tej Chauhan wykonany z ceramiki barwionej na żółto.

""

sukces.rp.pl

Materiał powstał we współpracy z marką RADO