Według badań z początku 2020 roku już około 62% polskich internautów robi zakupy przez internet. Ale czy kupują wszystko w sieci – czy może niektóre produkty wolą obejrzeć osobiście i kupić w sklepie stacjonarnym?

Sprawdźmy, jak rzecz ma się z walizkami. Teoretycznie są zbyt duże i nieporęczne, żeby zamawiać je kurierem. Wiele osób chce też dokładnie obejrzeć walizkę jeszcze przed zakupem. Jednak zamawianie walizki przez internet ma coraz więcej zwolenników. Jakie są zalety kupowania walizki online?

Kupno walizki przez internet – wygodny dostęp do całego asortymentu

Podstawową zaletą kupowania walizki przez internet jest dostęp do całego asortymentu marki. Spójrzmy na ofertę WITTCHEN: https://www.wittchen.com/bagaz/walizki.  W tym sklepie internetowym dostępnych jest kilkadziesiąt modeli walizek – kabinowych, małych, średnich, dużych, z różnych materiałów, osobno i w zestawach. Nawet jeśli stacjonarny salon sprzedaży jest duży i będzie w stanie pomieścić obszerny asortyment, nie wiadomo, czy wszystkie modele będą akurat dostępne.

W przypadku zakupu walizek w sklepie internetowym stany magazynowe aktualizowane są na bieżąco. A więc jeśli tylko produkt jest dostępny, można mieć pewność, że praktycznie czeka na wysyłkę.

Walizka przez internet – oszczędność czasu i pieniędzy

Obecnie dzięki porównywarkom łatwo jest sprawdzić ceny w różnych punktach sprzedaży, a także u konkurencji. Dlatego w sklepach stacjonarnych ceny są najczęściej takie same jak w internecie. To dobra wiadomość dla konsumentów, bo jeśli ktoś zdecyduje się na zakup stacjonarnie, może zakładać, że w internecie nie będzie taniej. W zdecydowanej większości przypadków zapłaci tyle samo.

Jednak zakup przez internet jest wygodniejszy i oszczędza czas. Przede wszystkim nie trzeba dostosowywać się do godzin otwarcia. Sklep internetowy czynny jest 24 godziny na dobę, więc walizkę można kupić, przeglądając ofertę tuż przed snem, w drodze do pracy czy popijając kawę w ogrodzie.

Dojazd do stacjonarnego sklepu zawsze wymaga czasu, a także pieniędzy. Jeśli salon sprzedaży jest blisko domu, nie jest to bardzo uciążliwe. Jednak w przypadku dojazdu kilkudziesięciu kilometrów koszty rosną znacznie, marnuje się także więcej czasu. Tu zakup walizki przez internet znów góruje nad sklepem stacjonarnym.

Transport walizki kupionej przez internet

Ze względu na rozmiary walizki wiele osób obawia się kosztów transportu. Te jednak nie są wygórowane, zwłaszcza w przypadku dużych firm jak WITTCHEN. Dzięki indywidualnym stawkom u firm kurierskich ich klienci mogą cieszyć się niskimi kosztami przesyłki.

W przypadku marki WITTCHEN nie trzeba obawiać się o jakość produktu. Walizki w sklepie internetowym opisane są szczegółowo. Można też bez trudu znaleźć informacje o właściwościach surowców, z których są zrobione. W związku z tym wiadomo jakiej klasy produkt się nabywa. Ten renomowanej marki będzie zgodny z opisem na stronie internetowej i wysokiej jakości.

Walizka przez internet – jakie prawa ma konsument?

Na koniec warto pamiętać też o Ustawie o prawach konsumenta. Osoba, która zawiera umowę kupna poza siedzibą bądź punktem sprzedaży (czyli również kupuje coś przez internet), ma prawo w ciągu 14 dni zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny. Wówczas musi na swój koszt odesłać towar w nienaruszonym stanie. Z kolei sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot i oddać pełny koszt zwracanej rzeczy. Czternaście dni liczone jest od dnia otrzymania przesyłki przez kupującego, więc nie ma ryzyka, że sprzedawca opóźni wysyłkę, aby dać konsumentowi mniej czasu na ewentualny zwrot.

Trzeba też podkreślić, że towar kupiony przez internet bywa również objęty gwarancją producenta. Poza tym zawsze podlega rękojmi, która reguluje zgodność towaru z umową. Jeśli więc walizka będzie miała wady ukryte, na przykład popsuje się bez przyczyny, wówczas klient (również internetowy) ma prawo do naprawy, wymiany czy nawet zwrotu pieniędzy od sprzedawcy.

Podsumowując, kupno walizki przez internet to wygoda i oszczędność czasu. Daje też konsumentowi prawa, których nie ma przy zakupie stacjonarnym. Czy warto zatem kupić walizkę online? Zdecydowanie tak!

Materiał Promocyjny