Oczywiste jest, że każde tego typu wydarzenie najlepiej obejrzeć na żywo. Problem w tym, że nie każdy może wygospodarować czas i środki, aby móc śmiać się razem ze swoimi ulubionymi artystami. To jednak nie problem, bowiem pomocą przychodzi Internet. Gdzie ogląda się polskie kabarety online? A może w serwisach społecznościowych?

Sieć to doskonałe narzędzie autopromocji, z czego doskonale zdają sobie sprawę polscy artyści kabaretowi. Praktycznie każda grupa prowadzi oficjalny profil w serwisach społecznościowych, który dla fanów stanowi źródło wielu cennych informacji (np. o zbliżających się występach), ale nie tylko. W social mediach nie brakuje też wideo-relacji z występów. Problem w tym, że zwykle są to pojedyncze skecze lub tylko ich fragmenty, a to zdecydowanie za mało by zaspokoić apetyt miłośników dobrego humoru. Gdzie ogląda się polski kabarety? Odpowiadamy – w serwisach VOD

Jeżeli zależy nam na kompletnych relacjach z najbardziej prestiżowych występów, znajdziemy je w serwisach VOD, zwłaszcza będących własnością stacji telewizyjnej, mającej wyłączne prawo do transmisji danego wydarzenia. Przykładem niech będzie serwis ipla.tv.

„Zielona Góra – Stolica Polskiego Kabaretu”, „Opolska Noc Kabaretowa”, „Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami”, „Płocka Noc Kabaretowa”, „Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK”, „Sopocka Noc Kabaretowa” i improwizowany serial „Spadkobiercy” – te tytuły zna chyba każdy miłośnik rozrywki na najwyższym poziomie. Oprócz tego indywidualne programy grup, których nikomu nie trzeba przedstawiać, takich jak Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Nowaki, Paranienormalni, Łowcy. B, Grupa MoCarta, Kabaret Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju, czy Kabaret Jurki. Na polskiej scenie nie brakuje też solistów, którzy potrafią rozbawić do łez. Jerzy Kryszak, Ireneusz Krosny, Cezary Pazura – to tylko kilka pozycji z długiej listy przykładów. Wiele najlepszych występów tych artystów można znaleźć w serwisach, które nielegalnie (z pominięciem praw autorskich) udostępniają pliki wideo. W tym miejscu warto postawić jednak pytanie – po co, skoro w sieci nie brakuje kompletnych materiałów, pochodzących z legalnych źródeł?

Na platformach VOD można znaleźć nagrania w najwyższej jakości, charakteryzujące się obrazem „ostrym jak brzytwa” i wyraźną ścieżką dźwiękową. W tym miejscu pojawia się jednak obawa o koszt. dostęp do wysokiej jakości materiałów najprawdopodobniej sporo kosztuje, prawda? Otóż, nie. Ipla udostępnia występy najlepszych polskich artystów kabaretowych całkowicie za darmo. Nagrania można oglądać na każdym urządzeniu, które ma dostęp do sieci – na komputerze, tablecie czy na smartfonie, bez żadnej obawy o kwestie prawne i bez ryzyka zainfekowania sprzętu złośliwym oprogramowaniem.  

Materiał Promocyjny