Od lat w publikacjach dotyczących psychologii dużo miejsca poświęca się osobom ze skłonnościami narcystycznymi, a także ich relacjom z innymi ludźmi, w tym ze współpracownikami. Coraz częściej słychać opinię, że narcyz w miejscu pracy to problem i wyzwanie dla pracodawców i pracowników. Narzędzie, które opracowali kalifornijscy naukowcy, ma pomóc pracodawcy wykryć u kandydata cechy osobowości narcystycznej już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.
Jak sprawdzić, czy jesteś narcyzem? Dowiesz się tego na rozmowie kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna od lat stanowi najważniejszą metodę oceny wiedzy i umiejętności kandydata na pracownika. Od pewnego czasu coraz więcej organizacji zaczyna przywiązywać równie dużą rolę nie tylko do umiejętności, ale też do cech charakteru danej osoby.
Menedżerowie chcą widzieć w swoich zespołach nie tylko kompetentnych i utalentowanych pracowników, ale również takich, którzy będą dobrze dogadywać się ze współpracownikami. Jednym z typów osobowości, którego jak ognia unikają pracodawcy, jest narcyz.
Czytaj więcej
Popularna chińska aplikacja zakupowa staje się problemem dla wielu europejskich marek luksusowych. Chińczycy rzucają wyzwanie tradycyjnemu modelowi handlu, do którego przywykły znane marki. Na czym polega siła chińskiej aplikacji DeWu?
Kim są narcyzi? To pełni uroku manipulanci i egoiści o znikomym poziomie empatii. Potrzeby i opinie innych osób rzadko kiedy mają dla nich jakiekolwiek, przez co narcyz niezbyt dobrze sprawdza się w roli członka zespołu.