Szukaj

Warszawski hotel Roberta De Niro otwarty. Byliśmy w środku

Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper – ta trójka od lat prowadzi na całym świecie hotele pod nazwą Nobu. W Warszawie właśnie ruszył pierwszy polski obiekt tej marki. Wnętrza obiektu zaskakują, bo to dwa hotele w jednym.

Nobu Hotel to przesięwzięcie, którego twarzą niezmiennie pozostaje Robert de Niro, ale projekt jest dziełem trzech panów: słynnego aktora, znanego szefa kuchni i amerykańskiego producenta filmowego.

Nobu Hotel w Warszawie: minimalizm i autorska kuchnia  

Ten tercet już od kilkunastu lat rozwija markę Nobu Hotels na całym świecie. Dzisiaj to kilkanaście hoteli na całym świecie, od Manili po Ibizę, w planach są kolejne – na Bliskim Wschodzie, w USA i w Ameryce Łacińskiej.

Czytaj też: Perła w koronie: Bulgari otwiera pierwszy hotel w Rzymie

Warszawski Nobu Hotel to najnowszy obiekt tej marki. Pojawił się w centrum stolicy, tuż obok Hali Koszyki. Wyrósł na pustej do niedawna działce (tam stanął nowoczesny budynek), ale objął też zabytkową kamienicę dawnego hotelu Rialto, którego wnętrza nawiązywały do stylu i designu Warszawy sprzed stu lat. Efekt? Dwa hotele w jednym.

Takie połączenia to ewenement w przypadku hoteli Nobu. Obiekty tej sieci zawsze są spójne stylistycznie, całość zachowuje ten sam klimat. Warszawski hotel dzieli się na dwie części, jedną urządzono w klimacie „Nobu”, minimalistycznie, z użyciem kojących kolorów, drewna i betonu.

Zen Suite, hotel Nobu w Warszawie
Zen Suite w warszawskim Nobu Hotel. Na ścianach beton, a dookoła stonowane kolory. Fot: materiały prasowe

Druga część to piękne art deco i klimat przedwojennej stolicy. Powód? Przodkowie Meira Tepera pochodzili z Polski. Gdy zobaczył on wnętrza hotelu Rialto, uznał, że powinny zostać zachowane. Całość odnowiono i dopracowano. Goście warszawskiego Nobu mogą wybrać, czy chcą mieszkać w części „japońskiej”, czy „polskiej”.

Restauracja Nobu Hotel: ulubione dania Roberta De Niro

Od dwóch tygodni działa też restauracja w Nobu Hotel. Właśnie od jedzenia zaczęła się cała historia współpracy De Niro, Nobu i Tepera. W latach 80. gwiazdor „Taksówkarza” bywał w restauracji Nobu Matsuhisy w Los Angeles. De Niro zakochał się w nieszablonowym podejściu Nobu do kuchni japońskiej.

Efektem tego uczucia były restauracje Nobu powstające w różnych miejscach na świecie, dzisiaj to ponad 40 lokali. Z czasem do restauracji sygnowanych przez Nobu Matsuhisę dołączyły hotele.

łazienka, Nobu Suite, hotel Nobu
Łazienka w Nobu Suite. Jej ozdobą jest wanna wykonana z drewna. Fot: materiały prasowe

W restauracji warszawskiego hotelu Nobu można spróbować słynnych dań autorstwa Nobu Matsuhisy. Jest między innymi Black Cod Miso, ulubione danie Roberta De Niro. Jest New Style Sashimi, w którym surowe mięso ryby potraktowano gorącym olejem sezamowym. Jest też sushi robione według receptury Nobu Matsushisy, wyraźnie inne niż to, które znamy z restauracji serwujących kuchnię japońską w Polsce.

Na otwarciu warszawskiego Nobu Hotel zabrakło Roberta De Niro czy Nobu Matsuhisy. Powód jest oczywisty: pandemia. Amerykański aktor zapowiada, że swój warszawski hotel odwiedzi w 2021 roku.

Zamknij
Zamknij