Ukończenie fabryki samochodów Tesla pod Berlinem to bardzo ważny etap w historii tej firmy. Dzięki temu na rynki europejskie będzie mógł trafiać elektryczny model Y, jeden z najbardziej przełomowych samochodów w historii firmy prowadzonej przez Elona Muska. Fabryka, budowana przez ostatni rok, ma stać się „perłą Brandenburgii”. Jest tylko jeden problem: na razie podberliński obiekt Tesli wygląda jak wielki metalowy klocek stojący w polu. Dzięki pomysłowi Elona Muska to ma ulec zmianie.

Czytaj też: Elon Musk: jest miliarderem, ale nie ma domu, „mieszka” głównie w samolotach. Dlaczego? 

Na czym polega pomysł Muska? Elon chciałby zaprosić do współpracy czołowych europejskich grafficiarzy. Ich zadaniem byłoby ozdbobienie ścian Gigafactory ilustracjami stworzonymi na zamówienie Tesli. Elon Musk przyzwyczaił wszystkich, że z klientami i z rynkiem komunikuje się przede wszystkim poprzez media społecznościowe, dlatego informacja o planowanej współpracy z twórcami streetartu pojawiła się na Twitterowym koncie Tesli.

W odpowiedzi pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tej chwili jest ich blisko 3 tysiące, ale to nie powinno dziwić, Elon Musk i wszystko, co z nim związane, zawsze wywołuje w social mediach wielkie zainteresowanie. Dominują komentarze prześmiewcze i dowcipne, odnoszące się od ostatnich bliskich związków Muska z rynkiem kryptowalut i wspieraniem niektórych walut, na przykład dogecoina.

Można jednak założyć, że obok tak konkretnej i głośnej propozycji wielu artystów nurtu street-art nie przejdzie obojętnie, więc zapewne na wskazany w poście adres email trafi sporo ciekawych propozycji. Niektórzy wrzucają swoje wizualizacje na Twitterze. 

Jedno jest pewne, jeśli rzeczywiście Tesla zdecyduje się na pokrycie graffiti ścian fabryki pod Berlinem, powstanie gigantyczne dzieło sztuki, bo Giga Berlin to ogromny kompleks – cały teren to blisko 300 hektarów.

"Giga Berlin"

Zdjęcie przedstawiający kompleks Giga Berlin w czasie jego budowy. Teraz obiekt jest już na ukończeniu. Fot: Michael Wolf, Penig, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

sukces.rp.pl