Ten domek do pracy zdalnej kupisz na Amazonie

Czyżbyśmy znaleźli idealną przestrzeń do pracy zdalnej w czasie pandemii?

Publikacja: 12.11.2020 14:51

Fot: ÖÖD House

Fot: ÖÖD House

Foto: Fot: ÖÖD House

Pochodzący z Estonii bracia Andreas i Jaak Tiikowie podczas planowania jednej z wycieczek wpadli na pomysł domku z prefabrykatów, który okazał się sukcesem jeszcze przed wiosennym lockdownem. Zmiany, które pandemia wprowadziła w podejściu do pracy na homeoffice sprawiły, że estońska biuro architektoniczne rozwinęła koncepcję ÖÖD House poszerzając ją o tanie, przeszklone biuro, które można potraktować jako  „zapasową” przestrzeń do pracy.

Czytaj też: Domy za 1 euro we Włoszech – gdzie tkwi haczyk? 

Przestrzeń biurowa o powierzchni 18 metrów kwadratowych pomieści nawet dwa biurka i sofę. Gdy biuro przestanie być potrzebne, konstrukcję można wykorzystywać jako domek do zabaw, altankę czy salę do jogi. „Materiały są mocne i wytrzymałe, więc dom będzie mógł nam służyć przez całe życie” – mówi Kristi Kiviladi z ÖÖD House.

Domek do pracy zdalnej wykonany z prefabrykatów

W domku od podłóg po sufit wykorzystano lustra, odbijające 97% światła słonecznego, a pomieszczenie może być wykorzystywane przez cały rok. Dzięki lustrzanej fasadzie domek staje się niemal niewidoczny w otoczeniu, a do tego nie sposób dojrzeć, co dzieje się wewnątrz, więc pracujący w środku mają poczucie intymności.

""

Fot: ÖÖD

sukces.rp.pl

„W dzisiejszych niespokojnych czasach kultura pracy uległa zmianie, a zapotrzebowanie na oddzielne biura rośnie każdego dnia. Wiele firm nie widzi już potrzeby wynajmowania dużych powierzchni biurowych, więc ludzie pracują z domu częściej niż kiedykolwiek. ÖÖD House oferuje miejsce do pracy w ogrodzie, oddzielone od twojego domu, w którym można się skoncentrować i wprowadzać w życie nowe pomysły” – powiedziała Kiviladi w rozmowie z serwisem „Dwell”.

"Biuro OOD"

Fot: ÖÖD

sukces.rp.pl

Cena standardowego biura to 19 tysięcy euro (ok. 85 tys. zł). Na razie zamówienia przyjmowane są na stronie producenta, ale już wkrótce będzie można je kupić za pośrednictwem Amazona. ÖÖD House oferuje również spersonalizowane usługi, pozwalające na uzupełnienie przestrzeni o niestandardowe meble czy udogodnienia.

Piękne Rzeczy
Zawrotna kariera kalendarzy adwentowych. Marki luksusowe je pokochały
Piękne Rzeczy
Rezydencja rodziny Kennedych we Francji na sprzedaż. Tu JFK uczył się pływać
Piękne Rzeczy
Kidult na zakupach świątecznych. Dlaczego dorośli kupują sobie zabawki?
Piękne Rzeczy
„Prezenty dopaminowe”: nowy trend objął też tradycje świąteczne
Piękne Rzeczy
Raport: młodzi ludzie chętnie kupują dobra luksusowe, bo mieszkają z rodzicami
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy