Znany włoski reżyser stworzył dokument o Salvatore Ferragamo

Luca Guadagnino, reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy”, jest związany ze światem mody od wielu lat. Dlatego decyzja o tym, by stworzyć film o Ferragamo, nie jest zaskoczeniem.

Publikacja: 03.08.2020 10:53

Znany włoski reżyser stworzył dokument o Salvatore Ferragamo

Foto: Salon Salvatore Ferragamo w Baku w Azerbejdżanie. Fot: Farizabasov – Own work, CC BY-SA 3.0

Luca Guadagnino to jeden z najbardziej zapracowanych reżyserów na świecie. Nawet pandemia nie powstrzymała go przed realizacją kolejnych projektów: tylko w ciągu ostatnich miesięcy Guadagnino potwierdził, że pracuje nad kontynuacją filmu „Tamte dni, tamte noce” i nową wersją „Człowieka z blizną” w oparciu o scenariusz braci Coen. Do listy projektów Włocha dołączył właśnie dokument poświęcony włoskiemu projektantowi Salvatore Ferragamo.

Czytaj też: Oscarowy dom: tak powstała słynna willa z filmu „Parasite”

Film o Ferragamo: premiera w Wenecji

Dwugodzinny film „Salvatore Ferragamo: The Shoemaker of Dreams” zostanie pokazany za miesiąc na festiwalu filmowym w Wenecji, który ma być pierwszym dużym wydarzeniem filmowym od wybuchu pandemii koronawirusa. Organizatorzy festiwalu potwierdzili, że festiwal odbędzie się zgodnie z planem w dniach 2-12 września, choć uczestnicy będą zobowiązani do noszenia maseczek, a wielkie premiery filmowe zastąpią mniejsze, studyjne produkcje.

Dokument w reżyserii Luci Guadagnino jest opowieścią o życiu Ferragamo od czasów młodości, spędzonych w Neapolu, aż po międzynarodowy sukces jego marki, na który Ferragamo zaczął pracować jeszcze jako nastolatek-emigrant w USA.

Luca Guagdanino: reżyser filmów o świecie mody

W filmie usłyszymy m.in członków rodziny zmarłego w 1960 roku Ferragamo,  obecnie kierujących firmą. Za scenariusz odpowiadać będzie Dana Thomas, autorka podwójnej biografii Alexandra McQueena i Johna Galliano i dziennikarka związana z „New York Timesem”.

To kolejny film Guagdanino odwołujący się do świata mody. W lutym do oferty serwisu streamingowego Mubi trafił krótkometrażowy film „The Staggering Girl”, przygotowany we współpracy z Pierpaolo Picciolim z Valentino.  Wcześniej przez wiele lat Guagdanino współpracował m.in. z Fendi, a w 2012 roku założył agencję kreatywną Frenesy, zajmującą się realizacją filmów reklamowych dla marek luksusowych.

Piękne Rzeczy
Zawrotna kariera kalendarzy adwentowych. Marki luksusowe je pokochały
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piękne Rzeczy
Rezydencja rodziny Kennedych we Francji na sprzedaż. Tu JFK uczył się pływać
Piękne Rzeczy
Kidult na zakupach świątecznych. Dlaczego dorośli kupują sobie zabawki?
Piękne Rzeczy
„Prezenty dopaminowe”: nowy trend objął też tradycje świąteczne
Piękne Rzeczy
Raport: młodzi ludzie chętnie kupują dobra luksusowe, bo mieszkają z rodzicami