Firma Czapek Geneve zaprezentowała nową linię sportowych zegarków ze stali szlachetnej ze zintegrowaną bransoletą – Antarctique Collection. Pierwsze dwa modele z serii to Terre Adelie w czterech wersjach z różnymi tarczami, kolejne – w tym model dla kobiet – pojawią się jesienią.

Czapek: polski ślad w Szwajcarii

Szwajcarska marka często odwołuje się do polskich tropów w szwajcarskim zegarmistrzostwie. Założyciel Czapek & Cie., Franciszek Czapek, po Powstaniu Listopadowym, w którym brał udział, został wspólnikiem twórcy firmy Patek Philippe – Antoniego Norberta Patka. Do tych polskich wątków nawiązuje grupa inwestorów, którzy w 2011 roku reaktywowali firmę Czapek & Cie. pod nazwą Czapek Geneve.

Czytaj też: 5 najciekawszych premier zegarkowych z targów Watches&Wonders

Część z dotychczasowych, limitowanych edycji zegarków firmy Czapek Geneve miała sporo wspólnego z Polską. Przykładem może być stworzona w 15 egzemplarzach Warszawianka czy chronograf Faubourg de Cracovie, będący odwołaniem do pracowni Franciszka Czapka, która mieściła się przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Czapek Antarctique: nowy początek 

Terre Adelie, pierwsze zegarki z linii Antarctique Collection, to ukłon w kierunku francuskiego podróżnika i badacza, Julesa Dumonta d’Urville’a. Francuz, na cześć swojej żony, jeden z regionów Antarktydy nazwał „Ziemią Adeli”.

Premiera nowej linii zegarków wiąże się również z debiutem nowego mechanizmu Czapek Geneve – automatycznego kalibru SXH5 z 56-godzinną rezerwą chodu, przygotowanego we współpracy z innymi szwajcarskimi manufakturami.

Zamówienia na  limitowany do 99 egzemplarzy model Czapek Geneve Terre Adelie firma przyjmuje do 15 lipca. Jego cena to 18 000 franków (ok. 76 200 zł), ograniczona do 10 egzemplarzy wersja Orion Nebula kosztuje 20 000 franków (ok. 80 600 zł).