W ubiegłym roku Certina uczciła 60. rocznicę opracowania systemu DS (Double Security) w szczególny sposób, prezentując wersję specjalną zegarka DS-1 Big Date. Z miejsca uznano go za jeden z najładniejszych premier ubiegłego roku.

Ten rok przynosi ciekawą zmianę: DS-1 Big Date pojawił się właśnie w dwóch nowych wersjach kolorystycznych, z ciemnoniebieską i grafitową tarczą, a także deklem ze szkła szafirowego. To już nie wersje specjalne, ale część kolekcji, która będzie dostępna w salonach sprzedaży.

Nowe kolory modelu DS-1 Big Date

Nowe modele DS-1 Big Date z ubiegłoroczną wersją specjalną mają wiele wspólnego: stalową kopertę o średnicy 41mm, klasyczne wskazówki typu „Dauphine”, a także charakterystyczny duży datownik na godzinie szóstej.

Zegarki są dostępne z bransoletą ze stali szlachetnej lub z paskiem ze skóry cielęcej. Pasek można łatwo wyjąć, dzięki teleskopom zapewniającym szybkie odblokowanie.

""

sukces.rp.pl

Wytrzymała sprężyna tytanowa

Sercem modelu DS-1 Big Date jest mechanizm ETA Powermatic 80. Wyposażono go w sprężynę włosową Nivachron wykonaną ze stopu tytanu. Ten materiał został opracowany przez Swatch Group wspólnie z Audemars Piguet, celem było uzyskanie materiału odpornego na działania pola magnetycznego.

Sprężyna wykonana w tej technologii jest również wyjątkowo wytrzymała na zmiany temperatury i charakteryzuje się dużą odpornością na uderzenia.

Cena zegarka Certina DS-1 Big Date z paskiem w obu wersjach kolorystycznych to 3690 zł. DS-1 Big Date w wersji grafitowej ze stalową bransoletą kosztuje 3840 zł.