Premiera 4. sezonu serialu „Dom z papieru” na Netflixie to nie tylko pretekst do nadrobienia zaległości popkulturowych w czasie kwarantanny. Wraz z premierą nowej części serialu do sprzedaży trafiły okulary inspirowane postacią głównego bohatera tego serialu.

Klasyka w stylu lat 70.

Charakterystyczny, nawiązujący do złotej ery Hollywood i lat 70. styl Profesora, jednej z najważniejszych postaci „Domu z papieru”, wziął na warsztat włoski producent luksusowych okularów i oprawek, firma Persol.

Kolekcję tworzy 5 modeli. Pierwszy, z soczewkami powleczonymi 24-karatowym złotem, do sprzedaży trafił w limitowanym nakładzie i kosztuje ok. 2100 złotych.

Pozostałe dwie wersje, El Professor Original i El Professor Sergio, to okulary nieco bardziej klasyczne – i nieco tańsze. Za różne wersje kolorystyczne trzeba zapłacić od 1340 do 1550 zł.

Ambasadorzy i ikony

To kolejna kapsułowa kolekcja, przygotowana przez Persol we współpracy ze znanymi ambasadorami i ikonami popkultury. Wcześniej własną kolekcję z włoską marką przygotował m.in. Bret Easton Ellis, autor książki „American Psycho”.

Persol w czasie swojej ponad 100-letniej działalności (firma powstała w 1917 roku) zdążył też zdobyć sobie wielu fanów. Na długiej liście gwiazd, które przyłożyły rękę do budowy pozycji marki są  Steve McQueen, George Clooney, Jessica Alba i Jay-Z.