Jason Statham, jeden z najlepiej zarabiających aktorów na świecie, jest miłośnikiem architektury i designu. Jego gust można poznać, zaglądając do wnętrza wystawionej właśnie na sprzedaż posiadłości aktora w Los Angeles.

Mid-century modern: styl i funkcjonalność

Wystrój wnętrz to efekt współpracy Stathama z Jeffem Allsbrookiem ze studia Standard Architecture. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych inwestycji Stathama, jest on wynikiem fascynacji stylem mid-century modern.

To styl nawiązujący do minimalistycznego wzornictwa pierwszych dekad po drugiej wojnie światowej. Charakteryzuje się zarazem prostotą i funkcjonalnością, a w ostatnich latach doczekał się też wielu popkulturowych nawiązań, z wystrojem wnętrz z serialu „Mad Men” na czele.

""

Kadr z serialu „Mad Men”/ Netflix

sukces.rp.pl

Jego najbardziej znanymi reprezentantami są Ray i Charles Eamesowie, Harry Bertoia, Norman Cherner, Arne Jacobsen i Eero Saarinen.

Designer po godzinach

Statham, którego majątek wycenia się dziś na 90 milionów dolarów, może pozwolić sobie na wymagające czasu i poświęcenia hobby. Dlatego prace nad renowacją domu w Hollywood Hills zajęły mu aż 18 miesięcy – o wiele dłużej, niż trzeba czekać na pojawienie się w kinach kolejnego filmu z jego udziałem.

""

Fot: Williams & Williams Estate Group

sukces.rp.pl

W środku, na niewielkiej powierzchni  (ok. 300 metrów kwadratrowych) znajdują się cztery sypialnie i  trzy łazienki. Dom został wystawiony na sprzedaż przez zajmującą się sprzedażą ekskluzywnych nieruchomości i należącą do grupy Hilton & Hyland agencję Williams&Williams. 

To biuro ma też w ofercie słynny Ennis House, zaprojektowany przez Franka Lloya Wrighta i znany m.in z „roli” w „Łowcy androidów”

Za wymagający remontu dom z 1957 roku w 2015 roku Jason Statham zapłacił 2,7 miliona dolarów. Teraz nabywca będzie musiał  prawie 7 milionów.