Szukaj

Kolekcja biżuterii Gucci Link to Love: miłość do geometrii

Nowa kolekcja biżuterii Gucci Link to Love to przykład tego, jak w udany sposób można połączyć tęsknotę za estetyką lat 80. i najnowsze trendy.

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu mody Gucci, słynie z nieokiełznanej wyobraźni. To jemu – i jego niespożytej kreatywności – ta marka zawdzięcza tak niezwykłe kolekcje mody. Gucci to jednak nie tylko kreacje, ale także dodatki takie jak biżuteria. Tutaj Gucci także pokazuje, że kreatywność to podstawa i klucz do świata współczesnej mody. 

Czytaj też: Są piękne, nie szokują: pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Gucci Link to Love, nowa kolekcja biżuterii, pozwala odnaleźć tę samą romantyczną wizję świata, którą dostrzec można w kreacjach domu mody Gucci. Kolekcję biżuterii tworzą pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki. Biżuterię wykonano ze złota w trzech kolorach – żółtym, białym i różowym. Całość, choć złota, jest stonowana – logotyp Gucci umieszczono w bardzo dyskretny sposób. Pierścionki czy bransoletki mają przyciągać wzrok i intrygować formą i jakością wykonania, a nie krzykliwym logotypem. 

Jest co podziwiać – Gucci postawiło na bardzo wyraziste geometryczne kształty, które budzą skojarzenia z estetyką lat 80. To jednak nie wszystko – ośmiokątny kształt pierścionków, kolczyków czy bransoletek to także nawiązania co cyfry 8 symbolizującej nieskończoność. W przypadku obrączek, do wyboru są wersje ze 18-karatowego złota, żółtego, białego lub różowego. Mogą być gładkie, z ćwiekami lub równymi, geometrycznymi nacięciami na krawędziach. Niektóre ozdobiono kamieniami szlachetnymi – turmalinami, rubelitami lub diamentami.  

Fot: materiały prasowe

W kolekcji Gucci Link to Love znalazły się również delikatne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Wszystkie w mocno geometrycznych kształtach. Naszyjniki z łańcuszkiem i centralnie umieszczoną zawieszką w kształcie sztabki wykonano z 18-karatowego żółtego lub różowego złota, a także z białego złota z wysadzaną diamentami sztabką. Nowość stanowi naszyjnik Lariat, który podkreśla dekolt. Wykonany jest z 18-karatowego złota, żółtego i różowego złota, lub z białego złota z diamentami, zapinany na przesuwany element w kształcie koła.

Fot: materiały prasowe

Cała kolekcja Gucci Link to Love została przedstawiona na zdjęciach oraz w filmie nakręconym przez fotografkę Angelo Pennettę. Inspirację dla niej stanowiła moda i estetyka lat 60., a efekt to klip i sesja zdjęciowa, w których na pierwszym planie lśni biżuteria Gucci.

Zamknij
Zamknij