Szukaj

Nowe BMW i4: krok w przyszłość. Co wiemy o nowym elektryku?

BMW zaprezentowało swoją najnowszą premierę – elektryczny model i4. Firma nie podaje jeszcze wszystkich parametrów auta, ale ujawniono kilka skrzętnie dotąd skrywanych tajemnic.

NIkt nie ma już wątpliwości, że pole walki producentów na rynku motoryzacji to dzisiaj elektromobilność. Tutaj kierowane są największe środki na badania i rozwój i to z tym segmentem firmy motoryzacyjne wiążą największe nadzieje, jeśli chodzi o rozwój rynku. Na tym rynku BMW chce by jednym z głównych graczy. Temu ma służyć realizacja całej strategii wdrażania elektromobilności, jej częścią jest premiera najnowszego modelu firmy z Bawarii: BMW i4.

Premiera BMW i4: nowe elektryczne Gran Coupe 

BMW i4 najłatwiej opisać można jako czterodrzwiowe coupe, a więc z nadwoziem, które BMW określa jako Gran Coupe. Sylwetka jest więc dobrze znana i budzi skojarzenia z innymi modelami BMW. Cechy charakterystyczne, wspólne dla elektrycznych aut z Bawarii, to felgi, a także niebieskie elementy wykończenia nadwozia.

BMW i4
Przód auta z charakterystycznymi „nerkami”. Fot: materiały prasowe

Stylistycznie nadal jest to jednak BMW, nie zapomniano nawet o tak kontrowersyjnym elemencie jak ogromne bliźniacze „nerki” z przodu samochodu, znane między innymi z modelu BMW M4. Nie stanowią osłony chłodnicy, ale przedstawiciele BMW zapewniają, że są bardzo przydatne, bo można w tym miejscu umieścić wiele czujników niezbędnych podczas jazdy.

Czytaj też: Audi odkrywa karty: oto nowy elektryczny e-tron GT

Co wiadomo o nowym BMW i4? Na razie stosunkowo niewiele. Producent dawkuje informacje o nowym modelu, dlatego nieznane pozostają wymiary auta. Wiadomo. za to, że zasięg miałby wynosić do 590 kilometrów (WLTP), a moc – ok. 530 KM, co ma zapewniać przyspieszenie do „setki” w niecałe 4 sekundy.

Dokładne informacje o nowym BMW i4 mają być znane w ciągu kilku najbliższych tygodni, a pierwsze auta w salonach. BMW powinny pojawić się pod koniec 2021 roku.  

 

Zamknij
Zamknij