Aktualizacja: 05.11.2024 00:31 Publikacja: 11.01.2024 12:23
Foto: Jan Zappner / re:publica, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
Nazywa się Marlene Engelhorn, mieszka w Wiedniu, ma 31 lat i jest potomkinią twórcy koncernu BASF, potentata branży chemicznej i farmaceutycznej. Niedawno odziedziczyła kilkadziesiąt milionów euro i większość swojego spadku chce rozdać na cele społeczne.
Gdy wracam do miast w Europie, które znam, mam wrażenie, że są one statyczne w porównaniu z tym, co dzieje się w Dubaju – mówi Agata Kurzela, polska architektka od lat mieszkająca i pracująca w Dubaju.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Françoise Bettencourt Meyers już nie jest najbogatszą kobietą na świecie – twierdzą autorzy zestawień najbardziej zamożnych ludzi. Tytuł ten przejęła od niej Amerykanka Alice Walton, dziedziczka wielkiej rodzinnej fortuny.
Generacja Z oraz milenialsi przyczyniają się do powstania nowego rodzaju milionerów. Co ich wyróżnia? Przede wszystkim – źródło bogactwa, którym w tym przypadku są kryptowaluty. O błyskawicznym rozwoju zjawiska kryptomilionerów piszą analitycy firmy Henley & Partners, a o zainteresowaniu młodych ludzi inwestycjami w kpypto – wielu innych ekspertów.
Pokolenie Z odrzuca tradycyjną definicję sukcesu. Młodzi ludzie wolą realizować drobne cele w życiu niż definiować poważne „kamienie milowe” w sferze kariery czy życia osobistego – twierdzą eksperci zajmujący się analizą trendów i zjawisk społecznych.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Jannik Sinner na szczyt tenisowej czołówki parł konsekwentnie przez kilka lat. Wejście do świata mody zajęło mu mniej czasu. Dzisiaj jest gwiazdą nie tylko sportu, także mody.
Choć założenie firmy oceniamy jako łatwe, to planuje je mniej osób niż w innych krajach Europy. Za uruchomieniem działalności stoi najczęściej chęć zapewnienia sobie utrzymania. Wśród przyczyn upadku firm są pandemia, brak rentowności biznesu i podatki.
Z książki Roberta Hardmana "Charles III: New King. New Court", cytowanej w brytyjskich mediach, wynika, że choroba wzbudziła u księżnej Kate zainteresowanie religią. Wiara stała się dla niej źródłem nadziei i siły w obliczu życiowych wyzwań.
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
Pracodawcy mają informować związkowców o stosowanych systemach sztucznej inteligencji. Biznes się obawia, że wyciekną tajemnice przedsiębiorstw.
Na podstawie szeroko zakrojonych badań ustalono związek między zmianami klimatycznymi a wzrostem poronień. Publikacja trafiła do najbardziej wpływowych uczestników zbliżającej się konferencji COP29 w Baku — informuje „The Guardian”.
Sydney Sweeney przeszła spektakularną metamorfozę na potrzeby nowej roli. Efekty przemiany zaprezentowała na zdjęciach umieszczonych w mediach społecznościowych. Po filigranowej blondynce nie ma śladu.
Pokryta 10,000 pereł suknia ślubna księżnej Diany z 1981 roku po niemal czterech dekadach poróżniła małżonków odpowiedzialnych za jej projekt. Co wywołało spór i czy autorom tej wyjątkowej kreacji udało się dojść do porozumienia?
Przyzwyczaiłam się do polskiego narzekania. W końcu mieszkam pod jednym dachem z Polakiem, który lubi sobie ponarzekać. Chińczycy inaczej. Jest problem? Szukają rozwiązania – mówi He Qingzhen, która od 18 lat mieszka w Polsce. Z sukcesem od lat prowadzi własną szkołę językową.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas