Szukaj

Lokalne specjały w sercu Bukaresztu 

Węgry kojarzą się z gulaszem, Włochy – z makaronami, Grecja z oliwkami, a Rumunia? Popisowych dań tego kraju można spróbować w restauracji Bucharest Garden na bukaresztańskiej starówce.

Zielony namiot restauracji Bucharest Garden jest jednym z wielu stojących na starym mieście w Bukareszcie. Jednak niemal wszystkie restauracje zapraszają na kuchnię włoska i potrawy z grilla, zaś tu dostaniemy także specjalności kuchni rumuńskiej. To właśnie z lokalnych przysmaków Bucharest Garden uczynił swoja specjalność i właśnie nimi się promuje.

W namiocie panuje miła atmosfera, obsługa działa bardzo szybko. Co ważne, widać że to miejsce ma stałych bywalców – panów pijących lokalne piwo. Oznacza to, że restauracja jest sprawdzona i mocno usadowiona w miejscowym miejskim klimacie. Jak prawie we wszystkich knajpach w Bukareszcie, większość miejsc w namiocie jest dla osób palących. Lokalne potrawy przyciągają też wielu turystów – do restauracji co chwilę wchodzą i wychodzą kilkuosobowe grupy mówiące w różnych językach.

W menu znajdziemy wszystko to, co w sąsiednich restauracjach, ale dodatkowo lokalne specjały. Jednym z nich jest baranina pastrami podana z polentą. Pastrami to mięso konserwowane poprzez solenie, peklowanie, a następnie wędzenie. Z kolei polenta to grubo mielona mąka kukurydziana tworząca gęstą papkę. Z powodzeniem może zastąpić makaron, ziemniaki czy pieczywo. Trochę kojarzy się z czeskimi knedlami.

Z polentą podaje się tutaj również tradycyjny rumuński gulasz wołowy. Lekko pikantne danie jest naprawdę pyszne – nic dziwnego, że jest tak często zamawiane.  Do rumuńskich przysmaków serwowanych w Bucharest Garden należą także marynowane ryby oraz małże w sosie winnym.

Lokalny wymiar mają tu nawet pikantne burgery z wołowiny Black Angus. Jak można przeczytać w menu, „krowy pasły się w Transylwanii, w pobliżu miasta Sibin”.

Ceny są podobne jak w innych lokalach na starówce – za gulasz zapłacimy 38 lei (ok. 34 zł), podobnie jak za małże czy żeberka. Baranina kosztuje 40 lei (ok. 36 zł), a marynowana ryba w formie przystawki – 18 lei (ok. 16 zł). Za pepsi zapłacimy 8 lei.

Bucharest Garden mieści się przy Strada Lipscani 28 w Bukareszcie (Stare Miasto). Od poniedziałku do czwartku otwarta jest w godz. 10-1, a w piątki i soboty od godz. 10 do 3.

Zamknij
Zamknij