Jean-Paul Gaultier Gaultier Divine. Wakacyjna równowaga kontrastów

Gaultier Divine – to letnia nowość sygnowana nazwiskiem słynnego francuskiego projektanta i rewolucjonisty świata mody. Jakimi nutami zapachowymi kusi najnowsza odsłona słynnych perfum?

Publikacja: 22.08.2023 16:26

Flakon perfum Jean-Paul Gaultier Gaultier Divine nawiązuje do gorsetu stworzonego przez francuskiego

Flakon perfum Jean-Paul Gaultier Gaultier Divine nawiązuje do gorsetu stworzonego przez francuskiego projektanta dla Madonny w 1990 roku.

Foto: Materiały prasowe

Zapachy często stają się legendarne. Wystarczy wspomnieć choćby Chanel No. 5 czy – ze świata męskiego – Sauvage Diora. Takich znanych, rozpoznawalnych kompozycji, jest więcej, a ich twórcy stają się gwiazdami perfumiarstwa. Rzadko jednak zdarza się, by ikoniczny stał się nie tylko zapach, ale także jego flakon.

To właśnie w skrócie opowieść o perfumach sygnowanych nazwiskiem francuskiego projektanta mody, Jeana-Paula Gaultier. Są słynne nie tylko ze względu na ponadczasową kompozycję zapachową, ale także dlatego, że flakon i opakowanie na trwałe wpisały się do historii współczesnego designu.

Czy należy modyfikować tak designerski przedmiot? Gaultier zawsze był rewolucjonistą, dlatego zapewne bez wahania odpowiedziałby: jak najbardziej. Efekt takiej filozofii widzimy w postaci najnowszego zapachu Jean-Paul Gaultier – Gaultier Divine.

Jean-Paul Gaultier – Gaultier Divine. Tak pachnie lato nad morzem

30 lat temu pojawił się na rynku pierwszy zapach sygnowany przez Gaultiera – Classique. Tegoroczny zapach Gaultier Divine nawiązuje do tamtego dziedzictwa. Kwiatowa 
i słodka kompozycja, uzupełniona o słone akcenty, została stworzona przez Quentina Bischa, jednego z najbardziej znanych współczesnych perfumiarzy. Bisch stworzył w pełni produkt wegański, zawierający 90% składników pochodzenia naturalnego, które pozyskano w sposób odpowiedzialny.

Czytaj więcej

Zapachy na lato: Paco Rabanne Lady Million Royal i 1 Million Royal

Kluczowe w Gaultier Divine są dwa akordy: kwiatowy oraz gourmand, które uzupełniają słone akcenty. W bukiecie białych kwiatów dominuje lilia. Uzupełnia ją beza, która wydobywa słodycz zapachu, skontrastowana przez słoną morską bryzę. To wyjątkowe zestawienie, ale modowe kreacje Jeana-Paula Gaultier zawsze były właśnie takie.

Materiały prasowe

Równie istotny jest flakon. Jego symbolika nawiązuje do jednej z najsłynniejszej kreacji francuskiego projektanta, do gorsetu zaprojektowano dla Madonny na potrzeby jej tournee Blond Ambition z 1990 roku.

Projekt, przeniesiony na flakon Gaultier Divine, został uproszczony, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej symboliczny, a zarazem – wciąż jest rozpoznawalny. Co ważne – flakon Gaultier Divine można uzupełniać w nieskończoność, dzięki specjalnemu aplikatorowi, który pozwala napełniać go ponownie. Całość umieszczono w równie słynnej metalowej puszce, kolejnym z symboli kolekcji zapachów Jean-Paul Gaultier.

Kosmetyki
Trussardi Le Vie di Milano Edizione Millesimata: marzenie o Mediolanie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kosmetyki
Wraca moda na najbardziej kontrowersyjne perfumy na świecie. „Migrena w sprayu”
Kosmetyki
Słynna marka kosmetyczna na zakręcie. Zarząd przymusowy i zamknięcia sklepów
Kosmetyki
Marina Abramović kotra Gwyneth Paltrow. Nowy projekt kontrowersyjnej artystki
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kosmetyki
Kłopoty słynnej marki luksusowej. Czy krem do twarzy może być „kwantowy”?