Nowa inwestycja rosyjskiego miliardera. Chce zaskoczyć świat poziomem luksusu

Należąca do rosyjskiego miliardera sieć hotelowa Aman Resorts buduje nowy obiekt. Ma to być najdroższy i najbardziej luksusowy hotel w Dubaju, mieście słynącym z luksusowych nieruchomości i przepychu. Jak będzie wyglądał obiekt, który ma zaskoczyć Dubajczyków?

Publikacja: 13.03.2024 11:00

Ultraluksusowa sieć Aman Resorts prowadzi 34 obiekty w 20 krajach.

Ultraluksusowa sieć Aman Resorts prowadzi 34 obiekty w 20 krajach.

Foto: Materiały prasowe

Sieć ultraluksusowych hoteli Aman Resorts, których właścicielem jest rosyjski miliarder Vladislav Doronin, ogłosiła budowę swojego kolejnego hotelu – tym razem na słynnej plaży Jumeirah w Dubaju, po sąsiedzku z hotelami Seasons Resort Dubai i Mandarin Oriental Jumeirah. To ma być hotel, jakiego Dubaj jeszcze nie widział.

Najbardziej luksusowy hotel w Dubaju

Sieć luksusowych hoteli Aman Resorts ogłosiła, że w Dubaju powstanie kolejna inwestycja. Nowy hotel o nazwie Aman Dubai stanie tuż nad brzegiem Zatoki Perskiej w lokalizacji, o której marzy każdy hotelarz – obiekt wyrośnie przy słynnej plaży Jumeirah w Dubaju, do której będzie mieć bezpośredni i ekskluzywny dostęp.

Właścicielem sieci Aman Resorts jest rosyjski miliarder i kolekcjoner sztuki Vladislav Doronin, który zbił fortunę na inwestycjach w nieruchomości. Jedną ze znanych partnerek 61-letniego obecnie Rosjanina w przeszłości była topmodelka Naomi Campbell.

Czytaj więcej

Najbardziej luksusowe miasta w Polsce. Na czele wcale nie Warszawa

Do sieci Doronina należy ponad 30 hoteli rozsianych po całym globie. Jedną z ich charakterystycznych cech jest nowoczesny minimalizm, któremu zawsze towarzyszy ultraluksusowy design i najnowsze technologie. Na to wszystko będą mogli liczyć również przyszli goście hotelu Aman Dubai.

Za projekt nowego hotelu odpowiadać pracownia architektoniczna Kerry Hill Architects z Singapuru. Jak zapowiadają twórcy nowego hotelu, do jego wykończenia zostaną użyte lokalne surowce i naturalne materiały, które, w połączeniu z minimalistycznym designem, będą wpisywać się w krajobraz wybrzeża Dubaju.

Materiały prasowe

Hotel Aman Dubai powstaje we współpracy z firmami deweloperskimi Bright Start i H&H Development. Obydwie mają na koncie wiele realizacji mieszkaniowych, komercyjnych i hotelowych, przede wszystkim tych z wysokiej półki.

Hotel Aman Dubai: ultraluksusowy minimalizm

Z hotelowych pokoi i apartamentów będzie rozpościerał się widok na morze lub panoramę miasta, a z niektórych z nich – na jedno i drugie. Do obiektu będą ponadto przynależeć rozległe, liczące łącznie 3,6 hektara ogrody i park z dającymi cień palmami i basenami, a całość będzie bezpośrednio łączyć się z plażą. Do swojej dyspozycji goście hotelowi będą mieli 350 metrów prywatnej plaży, w niektórych apartamentach nie zabraknie również prywatnych basenów.

Do kompleksu hotelowego będzie przynależeć też szereg luksusowych rezydencji, kilkanaście restauracji, a także spa o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Goście będą mogli ponadto przystąpić do ekskluzywnego prywatnego klubu Aman Club, umożliwiającego dostęp do najbardziej ekskluzywnych przestrzeni kompleksu.

Wielkość wpisowego jak na razie pozostaje tajemnicą. Z pewnością jednak nie będzie ustępowała tej w klubie hotelu Aman New York na Manhattanie, najdroższym hotelu w tej dzielnicy. Składka członkowska wynosi tam 200 tysięcy dolarów.

Otwarcie hotelu Aman Dubai ma nastąpić w 2027 roku. Nie ujawniono jak na razie cen noclegów, pewne jest jednak, że wyniosą po kilka tysięcy dolarów za osobę – podobnie jak w innych hotelach należących do sieci Aman Resorts.

Sieć Aman ma w planie otwarcie w najbliższej przyszłości jeszcze kilku, nie mniej luksusowych hoteli. Na 2026 rok ma zostać otwarty obiekt w Miami, zaś w 2027 roku – kolejne hoteli, na pustyni w Arabii Saudyjskiej, w Beverly Hills oraz na japońskiej wyspie Hokkaido.

Hotele
Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
Hotel w Krakowie z prestiżową nagrodą. Budynek pamięta Kazimierza Wielkiego
Hotele
Ikea Hotell: jedyny na świecie hotel szwedzkiego giganta. Jak wyglądają wnętrza?
Hotele
Oto najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych. Mieści się w gotyckim zamku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Polacy zaprojektowali butikowy hotel w Paryżu. Wewnątrz dzieła polskich artystów