Nowe wyróżnienie w przewodniku Michelin. Kto dostanie gwiazdki, a kto – klucze?

Prestiżowy przewodnik Michelin będzie odtąd przyznawał nie tylko gwiazdki restauracjom. Wydawca przewodnika poszerza działalność i dodaje nowe wyróżnienie: klucze. Kto je otrzyma?

Publikacja: 09.10.2023 12:46

Logo klucza, które niebawem będą mogły umieszczać na swoich stronach i drzwiach wyróżnione hotele, j

Logo klucza, które niebawem będą mogły umieszczać na swoich stronach i drzwiach wyróżnione hotele, jest spójne z projektem gwiazdki Michelin, którą dobrze zna branża gastronomiczna.

Foto: Humphrey Muleba/Unsplash

Przewodnik Michelin zyskał sławę jako najważniejsze i najbardziej prestiżowe źródło wiedzy o restauracjach na całym świecie. Najlepsze dostają specjalne wyróżnienie: gwiazdki, które symbolizują najwyższą jakość w gastronomii.

Wydawca przewodnika chce jednak rozszerzyć działalność. Oprócz restauracji, inspektorzy słynnego prestiżowego przewodnika Michelin od niedawna odwiedzają i wyróżniają również hotele.

Wydawca ogłosił wprowadzenie nowego odznaczenia – kluczy. Dostaną je hotele, w których nie tylko dobrze się wyśpimy i zjemy, ale które same w sobie stanowią główny kierunek podróży, oferujący swoim gościom wyjątkowe doświadczenia.

Klucze Michelin – prestiżowy przewodnik wprowadza nowe odznaczenie

W maju tego roku wydawca przewodnika Michelin rozpoczął zupełnie nowy projekt. Firma ogłosiła stworzenie nowej bazy ponad pięciu tysięcy hoteli ze 120 krajów rozsianych na całym globie. Zdaniem inspektorów Michelin gwarantują one komfortowy i wyjątkowo przyjemny pobyt.

Czytaj więcej

Przemysław Klima: Dwie gwiazdki w przewodniku Michelin to wejście do innej ligi

Jak w przypadku restauracji, stworzenie przewodnika po hotelach tradycyjnie poprzedziły anonimowe wizyty inspektorów. Od 2024 roku, na wzór gwiazdek, twórcy czerwonego przewodnika będą przyznawać hotelom dodatkowe odznaczenia: klucze.

Logo klucza, które już niebawem będą mogły umieszczać na swoich stronach i drzwiach pierwsze wyróżnione hotele, jest spójne z projektem gwiazdki, którą dobrze zna branża gastronomiczna i miłośnicy fine diningu. Można powiedzieć, że to tradycyjna michelinowska gwiazdka, której dodano charakterystyczną krzywkę klucza.

Czytaj więcej

Generacja Z ma dość życia w stresie i presji. „Snail Girl” to nowy wzorzec

Klucze Michelin: kto może otrzymać nowe wyróżnienie?

Jakie są kryteria oceny twórców nowego przewodnika Michelin po hotelach? Klucze otrzymają te obiekty, które będą się wyróżniać pod względem wyrafinowanego wystroju, personalizowanch atrakcji i luksusowych udogodnień dla gości – oraz oczywiście jakością obsługi na wyjątkowo wysokim poziomie.

„W odpowiedzi na hiperstandaryzację bazy noclegowej (projekt, wystrój wnętrz, detale w pokojach itd.), pragniemy wzbudzić emocje klientów, kierując ich do obiektów wyróżniających się we wszystkich obszarach: architekturze, rzemiośle, przywiązaniu do szczegółu oraz podkreślaniu własnej osobowości” – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie przewodnika Michelin.

Można zatem powiedzieć, że hotel zasługujący na klucz Michelin odznacza się wyróżnia się nie tylko pod względem obsługi gości, ale także architektury i wystroju wnętrz. Liczy się doskonały projekt i oryginalność, które harmonijnie współgrają ze wszystkimi innymi usługami hotelu, a także lokalnym charakterem miejsca, w którym funkcjonuje.

Aby znaleźć się w ogłoszonej w maju tego roku selekcji 5300 hoteli z całego świata, dany obiekt musi spełnić pięć podstawowych kryteriów, między innymi dopracowana architektura i wystrój, obsługa na stałym, wysokim poziomie czy dobra relacja ceny do jakości pobytu. W czerwonym przewodniku znajduje się obecnie 30 hoteli z całej Polski – najwięcej w Warszawie i Krakowie.

Przewodnik Michelin stworzyli w 1900 roku bracia André i Édouard Michelin, założyciele znanej firmy produkującej opony samochodowe. Ich celem było ułatwienie podróżującym znalezienie godnych polecenia restauracji.

W 1926 roku twórcy przewodnika zaczęli wyróżniać restauracje pojedynczymi gwiazdkami. W latach 30. powstał system trzygwiazdkowy, a także kryteria przyznawania jednej, dwóch lub trzech gwiazdek.

Przewodnik Michelin zyskał sławę jako najważniejsze i najbardziej prestiżowe źródło wiedzy o restauracjach na całym świecie. Najlepsze dostają specjalne wyróżnienie: gwiazdki, które symbolizują najwyższą jakość w gastronomii.

Wydawca przewodnika chce jednak rozszerzyć działalność. Oprócz restauracji, inspektorzy słynnego prestiżowego przewodnika Michelin od niedawna odwiedzają i wyróżniają również hotele.

Pozostało 91% artykułu
Hotele
32 hotele z Polski z szansą na „kluczyk” Michelina. Debiut nowej nagrody
Hotele
Dwa wieżowce na pustyni. To będzie hotel, jakiego świat nie widział
Hotele
Metamorfoza ikony modernizmu. Sanatorium dla gruźlików będzie eleganckim hotelem
Hotele
Ultraluksus w Arabii Saudyjskiej. Na pustyni stanie monumentalny kompleks hoteli
Hotele
Pałac w Łodzi zmieni się w jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?