Hotele dla niewyspanych robią furorę. Jakie wygody oferują swoim gościom?

Turystyka dla niewyspanych zdaniem ekspertów to jeden z trendów, które w 2023 roku będą zyskiwać na popularności. Jak wyglądają hotele dla osób, które biorą urlop żeby się wyspać – i na jakie wygody mogą tam liczyć?

Publikacja: 10.02.2023 13:09

Hotele dla niewyspanych robią furorę. Jakie wygody oferują swoim gościom?

Foto: Ivan Oboleninov

Aromaterapia, kojące światło i uspokajające napary, a także materace kontrolowane przez algorytmy czy pościel czuwająca nad jakością snu. Takie rozwiązania oferują hotele tym, którzy na urlopie chcą się wyspać. Zdaniem ekspertów korzystanie z usług takich hoteli będzie jednym z najważniejszych trendów turystycznych 2023 roku.

Najlepszy kierunek na urlop? Tam, gdzie można się dobrze wyspać

Stres wynikający z niepewnych czasów, a także rozregulowanie rytmu życia z powodu przeniesienia pracy do domu dają się we znaki wielu ludziom na całym świecie. Z tego powodu rośnie grupa osób, które nie marzą o niczym innym jak tylko o oderwaniu się od niełatwej rzeczywistości – i solidnym wyspaniu się, choćby przez parę dni.

Urlop, w trakcie którego mamy szansę „naładować baterie” i w końcu porządnie się wyspać, staje się najbardziej luksusową i poszukiwaną formą wypoczynku. Właściciele hoteli dobrze o tym wiedzą – i oferują swoim niewyspanym gościom coraz to nowe udogodnienia – czasem bardzo nowoczesne.

Czytaj więcej

„Titanic w górach”. Najpiękniejszy opuszczony dworzec świata będzie hotelem

Wyczuwszy ten rosnący trend w branży turystycznej, niektóre hotele tworzą specjalne pokoje, które można nazwać „pokojami snu”. Pokoje te są doskonale wytłumione, a ich wnętrza zaprojektowano tak, aby gość nie rozpraszał się takimi urządzeniami jak telewizor czy radio. Zamiast tego, ma on jak najlepsze warunki dla zdrowego, regenerującego snu.

Na całym świecie przybywa hoteli, które całą swoją działalność opierają o tego rodzaju usługach. Szczególną uwagę przykłada się w nich odpowiedniemu menu i wszelkiego rodzaju zabiegom, które w zasadzie już od rana przygotowują gościa do tego, aby kolejna noc przyniosła mu zdrowy, spokojny sen.

Obiekty te można znaleźć w najrozmaitszych miejscach w zależności od tego, gdzie ma się ochotę spędzić urlop. Są to zarówno butikowe hotele w centrach wielkich metropolii, jak i glampingi w odludnych miejscach, w otoczeniu dziewiczej przyrody.

W takich hotelach-sypialniach goście mają w pokojach do dyspozycji selekcję mieszanek ziołowych wspierających sen. Znajdują się zwykle przy łóżku – tak, aby nie musieć daleko po nie sięgać, aby zrobić sobie wieczorem uspokajający napar. Na wyposażeniu sypialni zwykle są też maski na oczy i relaksujące mgiełki do pościeli. Gość może też dobrać sobie odpowiedni materac, poduszki i kołdrę – w końcu każdy z nas ma pod tym względem inne potrzeby.

Sen – największy luksus naszych czasów

Niektóre z tego rodzaju hoteli idą o krok dalej, wykorzystując najnowsze technologie, włącznie ze sztuczną inteligencją. Co ciekawe, istnieją już firmy, które dostarczają innowacyjnych rozwiązań, które zaprojektowano specjalnie z myślą o branży hotelarskiej.

Różnego rodzaju dyfuzory kojących olejków eterycznych to tylko jedne z wielu takich urządzeń. Jeszcze ciekawsze są inteligentne materace regulujące temperaturę w trakcie snu, a nawet rejestrujące jakość snu jego użytkownika, którą można potem sprawdzić na smartfonie. Powstały też już inteligentne poduszki, które reagują na ruchy i dopasowują się do kształtu ciała.

Wszystkim tym udogodnieniom, które goście mogą znaleźć w swoich pokojach, towarzyszy nierzadko zaawansowana infrastruktura hotelowa, orientująca się na szeroko pojętą odnowę biologiczną. Można w nich skorzystać z luksusowego spa, fizjoterapii, masaży, wziąć udział w sesji medytacyjnej czy zajęciach jogi lub poćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera, a także zasięgnąć porady dietetyka i lekarza.

W postpandemicznej rzeczywistości ludzie w znacznie większym stopniu przywiązują uwagę do tego, aby ich styl życia był jak najzdrowszy. Dotychczas dość niszowe, oferty hoteli dla niewyspanych doskonale zaspokajają tę potrzebę.

Hotele
Pierwszy wegański hotel w Polsce z prestiżowym wyróżnieniem. Nagroda za wnętrza
Hotele
Luksusowy hotel w ogromnym bunkrze z II wojny światowej. Nowa atrakcja Hamburga
Hotele
Prestiżowa porażka najbogatszego Europejczyka. Przegrał walkę o „perłę Wenecji”
Hotele
Słynny pałac we Wrocławiu stanie się luksusowym hotelem. Dwie koncepcje odbudowy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Hotele
Hotel z Krakowa wśród najlepszych w Europie. Stoi w najstarszej części miasta