Biżuteria autorska, ręcznie tworzona, wyjątkowa

ACLARI Diamonds to marka jubilerska z Trójmiasta, której historia zaczyna się w 2011 roku. Właśnie wtedy premierę ma pierwsza linia klasycznych pierścionków zaręczynowych z diamentami. Dziś w kolekcjach ACLARI oprócz pierścionków czekają także diamentowe kolczyki, zawieszki oraz obrączki ślubne. Biżuteria damska, która powstaje za drzwiami trójmiejskiej pracowni, jest ponadczasowa, a jednocześnie niezwykle współczesna. Każda sztuka powstaje z połączenia artystycznej wizji, szlachetnych surowców i tradycyjnego rzemiosła.

Różne oblicza złota

Wszystko zaczyna się od diamentu. Niepowtarzalność tych kamieni doskonale oddaje wyjątkowość uczucia, jakim darzymy ukochaną osobę. Dlatego to właśnie one zajmują szczególne miejsce w kolekcjach marki. Za najdoskonalsze uchodzą diamenty w szlifie brylantowym, które w złotej oprawie zachwycają niepowtarzalnym blaskiem. Złoto jest pierwszym wyborem trójmiejskich projektantów. Jednak i ono ma różne oblicza. Alternatywą dla klasycznego złota o ciepłym odcieniu, jest złoto białe i dwukolorowe.

Bez względu na odcień biżuteria powstaje w próbie 585, zwanej również złotem 14-karatowym. Oznacza to, że jeden gram stopu zawiera 58,5% czystego złota. Pozostała część to domieszki innych metali, które wpływają na właściwości i barwę. Taka biżuteria jest piękna, trwała, ponadczasowa – dosłownie i w przenośni. Doskonale wygląda po latach oraz na pewno nie wyjdzie z mody. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby do pierścionka czy kolczyków sprzed kilku lat dokupić sobie coś z aktualnej kolekcji.

Mat. Partnera

Od szkicu do dzieła sztuki

Projektowanie to ciągłe eksperymenty z formą i poszukiwanie nowych rozwiązań, tak aby wykorzystać pełen potencjał złota i diamentów. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od kartki papieru, na której powstają szkice. Jednak, jak zaznaczają projektanci, dróg tworzenia biżuterii jest wiele. To, czy pomysł jest realny, z reguły okazuje się dopiero w praktyce – w pracowni jubilerskiej. Za drzwiami trójmiejskiego atelier biżuteria ACLARI tworzona jest ręcznie. Od szkiców projektów, przez sprawdzanie, czy konkretną wizję da się zrealizować, dobór technik, po ręczną selekcję diamentów i ich ręczną oprawę – na każdym etapie liczy się cierpliwość, uważność, precyzja. Biżuteria to niewielka forma, która jednak wymaga czasu, by była funkcjonalna i piękna.

W trendach, lecz poza czasem

We współczesnej biżuterii damskiej granice między klasyczną a nowoczesną formą coraz bardziej się zacierają. Kolekcje ACLARI Diamonds doskonale obrazują ten trend. Są w pewnym sensie pokazaniem, że biżuteria ponadczasowa nie musi być utrzymana w jednej konwencji. Trendy traktowane są jako inspiracja i przemycane najczęściej w sposób niedosłowny. W efekcie powstają projekty ponadczasowe, lecz nie zawsze klasyczne w typowym rozumieniu tego słowa. Jest tu miejsce na eklektyzm form, na łączenie różnych odcieni złota, zabawę fakturą, symetrią i proporcjami. W kolekcjach obok minimalizmu i symetrii znajdziemy też miękkie linie, kształty inspirowane naturą, a nawet szczyptę awangardy.

Komu spodoba się biżuteria ACLARI Diamonds?

To propozycja dla kobiet, które lubią otaczać się pięknymi rzeczami i szukają biżuterii dopasowanej nie tylko do sukienki, ale też do osobowości – temperamentu, wrażliwości, wyczucia stylu. Które chcą wiedzieć, skąd pochodzi diament oraz jak i gdzie ich biżuteria została wykonana. Złote pierścionki z diamentami, a także kolczyki oraz zawieszki od trójmiejskich projektantów kupisz online lub stacjonarnie w salonach ACLARI Diamonds w całej Polsce.

Artykuł sponsorowany