Wśród konkursów architektonicznych World Architecture Festival ma szczególny charakter – projekty z całego świata walczą o uznanie jurorów, stawką jest zwycięstwo w jednej z kategorii lub największe trofeum, nagroda główna na WAF w postaci tytułu najlepszego budynku na świecie.
W tegorocznej edycji World Architecture Festival na tak zwanej krótkiej liście, która stanowi wstęp do walki o nagrody, znalazło się 14 projektów z Polski. Selekcja jest bardzo różnorodna – od obiektów edukacyjnych przez wnętrza biur i sklepów, po wille i obiekty kulturalne, takie jak warszawski MSN.
Warszawa: MSN w konkursie World Architecture Festival. Miejsce w finale
O warszawskim budynku MSN projektu nowojorskiego architekta Thomasa Phifera bardzo dużo mówiło się jesienią ubiegłego roku, gdy otwarto ten obiekt dla zwiedzających. Był wówczas jeszcze pustym „pudełkiem na sztukę”, ale warszawiaków (i nie tylko ich) intrygowała architektura obiektu. Budynek budził emocje i spory – dzisiaj dyskusje na temat projektu biura Thomas Phifer and Partners, we współpracy z polską pracownią APA Wojciechowski Architekci, ucichły, a obiekt powoli staje się częścią tkanki miasta. Ten proces przyspieszy, gdy gotowy będzie powstająca po sąsiedzku nowa siedziba teatru TR Warszawa.
Czytaj więcej
Ruszyła kolejna edycja World Architecture Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie...
Otwarcie MSN-u było wydarzeniem na skalę międzynarodową. O warszawskim muzeum pisały światowe media, teraz pora na prestiżowe konkursy. MSN znalazł się na shortliście World Architecture Festival, co jest pierwszym wyrazem uznania i zarazem wstępem do walki o nagrody w tym prestiżowym wydarzeniu. MSN znalazł się w kategorii gotowych budynków poświęconych kulturze.