Sportowy? Elegancki? Nowoczesny czy klasyczny? Zazwyczaj zegarki mają określony charakter. Nadaje go projektant, w zależności od tego, czy ma powstać produkt dla osób ceniących klasykę, sportowy styl, nowoczesną stylistykę czy elegancję.

Kupujemy zegarek, bo uwodzi nas jego wygląd i charakter – a potem w kolekcji pojawiają się kolejne. To nieuniknione – zegarek sportowy nie będzie pasował do garnituru, a ten elegancki nie sprawdzi się w zestawieniu z T–shirtem i sneakersami. 

Materiały prasowe

To problem tak stary, że niemal się z nim pogodziliśmy – zegarek na każdą okazję po prostu nie istnieje. Wygląda jednak na to, że to przekonanie można wyrzucić do kosza, bo szwajcarska firma Certina przestawiła innowacyjny system, który sprawi, że odtąd zegarek bez problemu będzie można dopasować do okazji i stylizacji.   

Jak działa system Certina DS+

DS to dwie litery niezwykle ważne dla szwajcarskiej marki Certina. To skrót od określenia Double Security oznaczającego system podwyższonego zabezpieczenia zegarka przed uszkodzeniem czy zalaniem mechanizmu.

System DS został opracowany w 1959 roku i przez ponad 60 lat stał się znakiem rozpoznawczym zegarków Certina. Niebawem równie znany może stać się system DS+, innowacja zaprezentowana przez Certinę podczas światowej premiery w Zurychu.

Materiały prasowe

Do tej pory zwykliśmy uważać, że zegarek z kopertą tworzą nierozdzielną całość. Tymczasem w przypadku systemu DS+ założenie jest zupełnie inne: zegarek, koperta oraz pasek to trzy niezależne elementy.

A skoro są niezależne, to znaczy, że można je wymieniać, a także miksować i łączyć z pozostałymi elementami, wedle uznania. To właśnie innowacyjne założenie, które stanowi sedno systemu DS+, dzięki temu zegarek można samodzielnie „komponować”, jak poranną kanapkę czy stylizację, w których wybierzemy się na spotkanie ze znajomymi.

Materiały prasowe

Okrągły zegarek, serce systemu, może zostać umieszczony w jednej z sześciu dostępnych kopert ze stali szlachetnej, a następnie przytwierdzony za pomocą dodatkowej koronki umieszczonej na kopercie. Pozostaje jeszcze wybrać pasek. Tu również wybór w ramach systemu DS+ jest spory, do wyboru jest kilka wersji.

Zegarki Certina DS+ sprzedawane są w zestawach, które zawierają dwie koperty i dwa paski, ale każdy z tych elementów można dokupić osobno i dzięki stworzyć swój własny zegarek. 

Materiały prasowe

Dzięki wymiennym kopertom, zegarek może zmienić charakter – może być sportowy, nurkowy, nowoczesny, klasyczny czy vintage'owy, a tarcze, w trzech wersjach stylistycznych i kolorystycznych, zwiększają swobodę „projektowania” zegarka.

Jedno pozostaje niezmienne – wewnątrz wszystkich modeli Certina DS+ pracuje ten sam szwajcarski mechanizm automatyczny ETA Powermatic 80 ze sprężyną włosową Nivachron o podwyższonej odporności na działanie pola magnetycznego i z rezerwą chodu wynoszącą do 80 godzin. Konstrukcja sprawia, że wodoszczelność wszystkich modeli oferowanych w ramach systemu DS+ określono na poziomie do 20 atmosfer.