Zegarmistrzostwo to historia i tradycyjne technologie, których korzenie sięgają XIX wieku. Prawda? Nie, jeśli mówimy o marce Rado. W tym przypadku jest odwrotnie. Szwajcarska marka Rado zrewolucjonizowała proces produkcji zegarków, a swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła najnowocześniejsze materiały i technologie, na co dzień wykorzystywane w przemyśle lotniczym czy kosmicznym. Nie przypadkiem Rado określa się mianem „mistrza materiałów”. Skąd wzięło się to określenie? 

Rado: mistrz materiałów

Od paru lat ceramika staje się coraz popularniejsza w zegarmistrzostwie, po tę technologię sięga coraz więcej producentów. Trudno się dziwić: materiały ceramiczne mają odporność na zarysowania, a przy są lekkie i wytrzymałe. Dzięki ceramice można produkować zegarki, które jeszcze lepiej znoszą trudy noszenia na co dzień.

W tej dziedzinie istniejąca od 1917 roku marka Rado była i pozostaje innowatorem, bo opanowała proces wytwarzania kopert zegarków z ceramiki na długo zanim po to tworzywo sięgnęli inni producenci. Inżynierowie Rado doprowadzili technologię wytwarzania ceramiki high-tech do perfekcji opracowując złożony proces produkcji, który pozwala tworzyć jedwabiście gładkie, niesamowicie lekkie, hipoalergiczne i zarazem niemal niezniszczalne koperty zegarków.

Jak powstają koperty z ceramiki High Tech?

Produkcja kopert z ceramiki high-tech to skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga niezwykłej precyzji. Koperty są formowane wtryskowo, potem trafiają do pieca, gdzie w bardzo wysokich temperaturach ceramika kurczy się do docelowego rozmiaru, a także utwardza.

Materiały prasowe

Następnie koperty poddaje się obróbce za pomocą diamentowych narzędzi, by uzyskać docelowy rozmiar. Potem pora na polerowanie i piaskowanie, a następnie grawerowanie za pomocą lasera i lakierowanie, które umożliwia usunięcie ewentualnych drobnych ubytków i zapewnia docelową gładkość powierzchni koperty.

Rado Captain Cook High Tech Ceramic

Właśnie ta zaawansowana technologia tworzenia ceramiki high-tech stosowana jest przy produkcji zegarka Rado Captain Cook High Tech Ceramic. DNA marki Rado, a więc wszystko, co decyduje o przewadze technologicznej, znalazło tu zastosowanie. Mamy więc kopertę o średnicy 43 milimetrów, z ceramiki high-tech, odpornej na zarysowania i jednocześnie niezwykle lekkiej.

Materiały prasowe

Mamy też konstrukcję monobloc, która wodoszczelność do 300 metrów, a także mechanizm automatyczny Rado R734 z rezerwą chodu wynoszącą 80 godzin, wyposażony w sprężynę balansu Nivachron wykonaną z tytanu, materiału odpornego na działanie pola magnetycznego. Tarcza wykonana jest z półprzezroczystego szkła szafirowego, dzięki czemu można obserwować pracę mechanizmu zegarka.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Rado Captain Cook High Tech Ceramic dostępny jest w czterech wersjach: do wyboru jest między innymi ceramiczna bransoleta lub pasek gumowy, stalowy bezel i koronka pokryte powłoką PVD – lub najbardziej zaawansowana wersja z kopertą z ceramiki plazmowej wypiekanej w bardzo wysokich temperaturach.