Zegarmistrzostwo to historia i tradycyjne technologie, których korzenie sięgają XIX wieku. Prawda? Nie, jeśli mówimy o marce Rado. W tym przypadku jest odwrotnie. Szwajcarska marka Rado zrewolucjonizowała proces produkcji zegarków, a swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła najnowocześniejsze materiały i technologie, na co dzień wykorzystywane w przemyśle lotniczym czy kosmicznym. Nie przypadkiem Rado określa się mianem „mistrza materiałów”. Skąd wzięło się to określenie?
Rado: mistrz materiałów
Od paru lat ceramika staje się coraz popularniejsza w zegarmistrzostwie, po tę technologię sięga coraz więcej producentów. Trudno się dziwić: materiały ceramiczne mają odporność na zarysowania, a przy są lekkie i wytrzymałe. Dzięki ceramice można produkować zegarki, które jeszcze lepiej znoszą trudy noszenia na co dzień.
W tej dziedzinie istniejąca od 1917 roku marka Rado była i pozostaje innowatorem, bo opanowała proces wytwarzania kopert zegarków z ceramiki na długo zanim po to tworzywo sięgnęli inni producenci. Inżynierowie Rado doprowadzili technologię wytwarzania ceramiki high-tech do perfekcji opracowując złożony proces produkcji, który pozwala tworzyć jedwabiście gładkie, niesamowicie lekkie, hipoalergiczne i zarazem niemal niezniszczalne koperty zegarków.
Jak powstają koperty z ceramiki High Tech?
Produkcja kopert z ceramiki high-tech to skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga niezwykłej precyzji. Koperty są formowane wtryskowo, potem trafiają do pieca, gdzie w bardzo wysokich temperaturach ceramika kurczy się do docelowego rozmiaru, a także utwardza.