Snoopy, Charlie Brown czy Woodstock – kto nie zna postaci stworzonych przez Charlesa M. Schulza? Pytanie jest retoryczne, znają je wszyscy. Na słynnych „paskach” komiksowych amerykańskiego rysownika wychowało się już kilka pokoleń i można być spokojnym, że po nich będą następne. Powód jest prosty: postacie z „Peanuts” budzą wyłącznie sympatię, nie sposób ich nie lubić. Na 18 tysiącach „pasków” Schulzowi udało się przedstawić świat dzieci, ale jednocześnie połączyć go z realizmem dorosłych. 

Materiały prasowe

Nie sposób też nie polubić najnowszej kolekcji zegarków Swatch x Peanuts. Tworzy ją sześć zegarków, na każdym znajdziemy bohaterów „Peanuts”. Nie brak w niej smaczków, które czynią je obiektami kolekcjonerskimi. Model Grande Bracchetto przedstawia na przykład Snoopy'ego w sąsiedztwie flagi szwajcarskiej, na pasku słynny pies pojawia się w wielu wcieleniach.

Czytaj więcej

Swatch Space Collection: te zegarki sięgają gwiazd

W modelu Klunk! Lucy, bujająca się na huśtawce, kopie z kolei indeksy na tarczy zegarka. HeeHeeHee to tańczący Snoopy i zaskoczony Woodstock. Intensywnie żółty PowWow przedstawia Charlie'ego Browna pędzącego na deskorolce, a także zajętego grą w baseball.

Materiały prasowe

Model Smak! został z kolei zaprojektowany w retro stylu, tarcza i pasek pokrywają ilustracje z komiksu. Są tu wszystkie ważne postacie „Peanuts”: Lucy, Snopy, Charlie Brown, Woodstock, Linus i Sally. Jest wreszcie model First Base, w całości poświęcony drużynie baseballowej, w której grają bohaterowie komiksu.

Materiały prasowe

Szkło i koperty zegarków z kolekcji Swatch x Peanuts wykonane zostały z biosurowców. Jest też jeszcze jeden kolekcjonerski smaczek: ci, którzy zdecydują się na wszystkie zegarki w kolekcji, otrzymają wykonywaną na zamówienie ramkę, która pozwala ekspozycję całej kolekcji.