Brytyjski duet artystyczny Joanne Tatham i Tom O’Sullivan od 25 lat eksploruje różne oblicza sztuki współczesnej. W swoich pracach artyści wykorzystują duże rzeźby, malarstwo i architekturę, a także performance czy fotografię. Najbardziej znane motywy z ich dokonań, takie jak mierzący ponad 7 metrów kot, twarz w kolorach tęczy czy potwór z Loch Ness stały się głównym motywem nowej kolekcji zegarków marki Swatch.

Czytaj też: 7 najciekawszych premier zegarkowych 2020 roku

Trzem głównym bohaterom kolekcji, czyli modelom Indirect Exchange, Serious Action i Necessary Focus towarzyszy gama kolorów, wzorów i kształtów. Zestaw uzupełnia zegarek Swatch Art Special Does the It Tick, który trafi do sprzedaży w limitowanej edycji w liczbie 2020 sztuk.

""

sukces.rp.pl

Prowokujące i skłaniające do refleksji dzieła teamu Tatham i O’Sullivan powstają z myślą o wpisaniu się na trwałe w lokalizacje, w których powstają, aktywizacji otoczenia i zachęcenia widza do udziału w teatrze absurdu. Artyści ukończyli Glasgow School of Art i wystawiali swoje prace na całym świecie, między innymi podczas festiwalu Coachella, a także na Biennale w Wenecji.

Zegarki w cenach 305 zł (Necessary Focus i Serious Action), 350 zł (Indirect Exchange) i 410 zł (Does the It Tick) są już dostępne w salonach oraz na stronie internetowej Swatch.