Omega De Ville Tourbillon Numbered Edition: as w rękawie

Omega i tourbillon? Jak najbardziej. Szwajcarska firma przedstawiła właśnie najnowszą odsłonę swojego najbardziej skomplikowanego modelu zegarka.

Publikacja: 12.06.2020 10:49

Fot: Omega

Fot: Omega

Foto: Fot: Omega

Tourbillon, element mechanizmu zwiększający precyzję chodu zegarka, to symbol wyrafinowanego zegarmistrzostwa. Jest też jednym z symboli Omegi. Ta firma ma bowiem w ofercie flagowy model wyposażony w tourbillon. Najnowsza wersja, De Ville Tourbillon Numbered Edition, jest ważnym przełomem technologicznym dla Omegi. To pierwszy w historii mechanizm z tourbillonem z certyfikatem Master Chronometer.

""

sukces.rp.pl

Tourbillon: zasada działania

Tourbillon to dość stary wynalazek. Jako pierwszy tego typu rozwiązanie opracował w 1791 roku Abraham-Louis Breguet, francuski wynalazca, jeden z najważniejszych innowatorów w historii zegarmistrzostwa.

Zasada działania tourbillonu następująca: mechanizm zegarka narażony jest na działanie różnych sił, przede wszystkim pola magnetycznego oraz grawitacji. To może powodować mniejszą precyzję pomiaru czasu. Tourbillon, obrotowa klatka, w której umieszczony jest balans i wychwyt, wyrównuje błędy pozycyjne mechanizmu zegarka, co poprawia precyzję pomiaru czasu.

Klatka tourbillonu zazwyczaj wykonuje pełny obrót wokół własnej osi w ciagu minuty. Tego typu rozwiązanie stosowane jest w bardzo skomplikowanych zegarkach mechanicznych.

""

sukces.rp.pl

Pierwszy taki tourbillon

DeVille Tourbillon Numbered Edition to pierwszy w dziejach Omegi tourbillon z certyfikacją Master Chronometer, potwierdzającą najwyższą precyzję pomiaru czasu.

Zegarmistrzom odpowiedzialnym za opracowanie tego tourbillonu, pracującym w specjalnie stworzonym atelier, udało się stworzyć klatkę tourbillonu, która nie przestaje się obracać nawet w polu magnetycznym o sile 15 000 Gaussów, a także tak wyregulować prędkość obrotową tourbillonu, by mógł on odmierzać sekundy – co jest kluczowym aspektem w próbach certyfikacyjnych METAS.

Centralną część tarczy zegarka zajmuje klatka tourbillonu o krawędziach z tytanu powlekanego czarną ceramiką. Kopertę o średnicy 43 mm i płytę główną zegarka wykonano z 18-karatowego różowego złota Sedna. Ten sam stop różowego złota widać też na tarczy.

Wewnątrz koperty pracuje mechanizm z naciągiem ręcznym kaliber 2640 z trzydniową rezerwą chodu. Przygotowanie jednego egzemplarza zegarka zajmuje zespołowi z Atelier Tourbillon miesiąc.

Zegarek Omega De Ville Tourbillon Numbered Edition powinien pojawić się w butikach w lipcu tego roku. Przewidywana cena to ok. 780 tysięcy złotych.

Zegarki
Certina DS Super PH1000M STC: na ratunek żółwiom
Zegarki
Longines Pilot Majetek Pioneer w wersji tytanowej: zegarek gotowy do startu
Zegarki
Longines Conquest: elegancki minimalizm na co dzień
Zegarki
Innowacje w świecie luksusu. Tajemnice sukcesu marki zegarkowej Hublot
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Zegarki
Gdzie zaczyna się czas? Wizyta w fabryce, w której powstają zegarki Omega