Geneva Watch Days: nowe targi zegarkowe już w sierpniu

Publikacja: 04.06.2020 16:13

Fot: Geneva Watch Days

Fot: Geneva Watch Days

Foto: Fot: Geneva Watch Days

Wśród marek, które zaprezentują w Szwajcarii nowe modele znalazły się m.in. Bulgari, Breitling czy H.Moser & Cie.

Odwołanie największych targów i premier zegarkowych w 2020 roku owocuje kolejnymi rozwiązaniami, które pozwoliłyby szwajcarskim firmom załatać dziurę po Baselworld i pozwolić na przynajmniej częściowe nadrobienie gigantycznych strat finansowych.

W tym tygodniu oficjalnie potwierdzono datę zaplanowanych już wcześniej targów Geneva Watch Days, przygotowanych we współpracy z władzami szwajcarskiego miasta.

Renesans ikony

Na razie udział w mini-targach potwierdziło dziewięć marek – Bvlgari, Breitling, MB&F, De Bethune, Girard-Perregaux, H. Moser & Cie., Ulysse Nardin, Uwerk i Gerald Genta.

Ta ostatnia marka, stworzona przez zmarłego w 2011 roku słynnego projektanta, twórcę takich klasyków jak Audemars Piguet Royal Oak, Pasha de Cartier czy Patek Philippe Nautilus, przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Bulgari, które w 2000 roku przejęło markę, w ubiegłym roku świętowało 50 rocznicę utworzenia imiennej marki Genty.

Bulgari jest też jednym z głównych organizatorów Geneva Watch Days, dlatego prawdopodobne sięgnięcie do archiwów twórcy, o którego zegarkach dom aukcyjny Christie’s napisał, że są „jak jajka Faberge wśród zegarków” może być jednym z najciekawszych punktów imprezy.

Na mniejszą skalę

Wydarzenie zacznie się 26 sierpnia i potrwa 3 dni. Jak zauważa serwis Robb Report, to termin przypadający na rozluźnienie obostrzeń, ale nie pozwalający na zgromadzenia powyżej tysiąca osób – te w Szwajcarii będzie można organizować dopiero od września. W grę wchodzą tylko imprezy przeznaczone dla grup mniejszych niż 300 osób.

To niewiele w porównaniu z ostatnią edycją targów SIHH, w której wzięło udział 20 tysięcy uczestników, ale całe targi zostaną rozdzielone na kilka mniejszych wydarzeń odbywających się w różnych lokalizacjach, i prawdopodobnie – podobnie jak w przypadku Watches and Wonders – w dużej mierze opartych na transmisjach internetowych.

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym