Marc Jacobs Perfect Eau de Toilette: jak pięknie być sobą

Perfect – to słowo amerykański projektant Marc Jacobs wytatuował sobie na nadgarstku. To słowo stało się punktem wyjścia dla całej rodziny zapachów marki. Jak pachnie najnowszy produkt z tej gamy, woda toaletowa Marc Jacobs Perfect?

Publikacja: 14.02.2023 17:06

Marc Jacobs Perfect Eau de Toilette: jak pięknie być sobą

Foto: Materiały prasowe

Marc Jacobs to projektant mody, ale równie znane są kompozycje zapachowe przez niego sygnowane. Daisy, zapach, który pojawił się w 2007 roku, stał się wręcz kultowy i utorował drogę do popularności innym zapachom Jacobsa.

Symbolem i znakiem rozpoznawczym kompozycji zapachowych Marca Jacobsa stały się niezwykle fantazyjnie zdobione flakony. Tak było w przypadku Daisy, tak jest też w przypadku kolekcji Perfect. Jej najnowszą odsłoną jest woda toaletowa. Marc Jacobs Perfect EDT to nieco lżejsza i wyraźnie kwiatowa wersja wody perfumowanej Perfect i Perfect Intense. 

Dlaczego Perfect? To słowo Marc Jacobs wytatuował sobie na nadgarstku. Perfect oznacza w tym przypadku: „Jestem doskonały/a taki, jaki/jaka jestem”. 

Materiały prasowe

Flakon wody toaletowej Marc Jacobs Perfect to nawiązanie do perfumiarskiej klasyki. Jego kształt odwołuje się do klasycznych flakonów, bez stylistycznych czy estetycznych eksperymentów. Masywna szklana podstawa, prosty kształt i zaokrąglone ramiona, a także korek oszlifowany niczym kryształ. To jednak nie wszystko, bo jest jeszcze odrobina kreatywnego szaleństwa, będącego znakiem rozpoznawczym Marca Jacobsa. Flakon wieńczy bowiem eklektyczna kolekcja kolorowych ozdób, „charmsów”, które dodają całości lekkości i humoru.

Jak pachnie woda toaletowa Marc Jacobs Perfect? Kreatorka zapachu, Domitlle Michalon-Bertier wymyśliła całość na nowo, tworząc wariację na temat oryginalnego zapachu kwiatowego. Powstała kompozycja radosna i czysta, ale i elegancka, z wyraźną nutą drzewną.

Nutę głowy stanowi różowy pieprz oraz rdest. W nucie serca pojawia się z kolei biały narcyz, nuta serca to z kolei aromatyczne drewno cedrowe. Cała kompozycja jest świeża, pełna energii, promienna i radosna.  

Uroda
Pierwsza dama piękna. W Krakowie rusza wystawa poświęcona Helenie Rubinstein
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Uroda
Marki kosmetyczne tworzą sojusze z platformami streamingowymi. Zarabiają na tym
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji