Menopauza w środowisku pracy. Czas przełamać tabu

Menopauza rzutuje na wiele aspektów kobiecego życia. - Jest ważna, a mówi się o niej za mało - podkreśla Dominika Kulczyk, która chce zwrócić uwagę na kwestię menopauzy w środowisku pracy i znaleźć rozwiązania, które ułatwiłyby w tym czasie kobietom wykonywanie obowiązków zawodowych.

Seksizm, przemoc, dyskryminacja. Alarmujący raport o sytuacji kobiet w armii USA

Kobiety służące w armii USA doświadczają seksizmu, dyskryminacji i molestowania. Dowództwo Operacji Specjalnych USA opublikowało alarmujący raport pokazujący, jak wyglądają realia pracy kobiet w armii amerykańskiej.

Kalendarium Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.

Powstanie warszawskie (nie)widziane z Moskwy

Dziwne zachowanie Armii Czerwonej u bram polskiej stolicy wywołuje zdumienie każdego, kto próbuje bez politycznych uprzedzeń zbadać ten krótki okres zarówno polskiej, jak i rosyjskiej historii.

Raport: 1/3 młodych Niemców akceptuje przemoc wobec kobiet. „Nauczyć szacunku”

Dane z badania przeprowadzonego przez organizację Plan International, zajmującą się prawami kobiet i dzieci, pokazują, że jedna trzecia młodych mężczyzn w Niemczech dopuszcza przemoc wobec kobiet.

Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej się dogadać?

Kobietom i mężczyznom trudno dziś nawiązywać trwałe relacje, żyjemy coraz bardziej obok siebie. Różnią nas nawet poglądy polityczne. Czy zatem w Polsce trwa już niepostrzeżenie cicha wojna płci?

Walka o prawa kobiet „zaszła za daleko”: uważa większość młodych Brytyjczyków

Większość młodych Brytyjczyków, przedstawicieli generacji Z i milenialsów, uważa, że walka o równość kobiet prowadzi do dyskryminacji mężczyzn – wynika z badania przygotowanego przez Global Institute for Women's Leadership i brytyjski Ipsos.

Parytet w czołowym brytyjskim muzeum. Dzieł autorstwa kobiet ma być równo połowa

Tate Britain w Londynie, jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych na Wyspach, przechodzi właśnie całkowitą zmianę ekspozycji. Jej celem ma być lepsze wyeksponowanie prac, których autorkami są kobiety.

Nowy mural Banksy'ego na walentynki. To protest przeciw przemocy wobec kobiet

Banksy stworzył nowy mural. Praca jest całkowicie inna od tego, co brytyjski artysta stworzył w ukraińskich miastach. Najnowszy mural, który pojawił się w walentynki, to komentarz na temat problemu przemocy domowej.

Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

Raport ONZ: Kobiety w miastach czują się zagrożone. Molestowanie i dyskryminacja

Przytłaczająca większość kobiet, które wzięły udział w badaniu przygotowanym przez ONZ, powiedziała, że nie czuje się bezpiecznie w swoim mieście. Dla wielu z nich zaczepki, molestowanie czy poczucie zagrożenia to codzienność życia w metropolii.

Aleksander Prochanow: Narody bez imperialnej protekcji giną

Dla mnie imperium to nie kolonie i metropolie, lecz symfonia narodów i przestrzeni. Istotne jest to, czy w dzisiejszej Rosji uda się zachować tę symfonię, a może nawet rozpowszechnić ją na tych przestrzeniach, które utraciliśmy po 1991 r. - mówi Aleksander Prochanow, rosyjski pisarz i publicysta.

Nierówności płacowe w internecie: influencerki zarabiają mniej od influencerów

Influencerki dominują wśród twórców internetowych jednak okazuje się, że to nie przekłada się na zarobki. Z najnowszych badań wynika, że to mężczyźni mogą liczyć na wyższe stawki za współpracę reklamową.

Kto nie zagłosował 4 czerwca

Brak zainteresowania polityką, niewiara w to, że cokolwiek zależy od oddanego głosu, niskie wykształcenie, zmęczenie kryzysem – co sprawiło, że grubo ponad jedna trzecia uprawnionych nie wybrała się na pierwsze od dziesięcioleci częściowo wolne wybory?

Tajwan: Coraz mniej dzieci. Młodzi wolą zwierzęta domowe

Podczas gdy mieszkańcy Tajwanu coraz rzadziej decydują się na rodzicielstwo, jednocześnie gwałtownie rośnie liczba posiadaczy zwierząt domowych. Analitycy szacują, że ich liczba przewyższyła już liczbę dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Franciszek w ślady Benedykta XVI. Nowa reguła?

Papiestwo jest jednym z najważniejszych, emocjonalnych elementów katolicyzmu. Symbolika z nim związana, emocje, jakie wywołują papieże, kształtują katolików od wieków. Na naszych oczach dokonuje się błyskawiczna demitologizacja tego urzędu.

Trzy kolejne przypadki koronawirusa w Niemczech

Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach infekcji wirusem 2019-nCoV. Na całym świecie jest już ponad 5,5 tysiąca zarażonych.

Jemen, najbardziej dotknięty nieszczęściami kraj świata

Wojna, głód, choroby nie przyciągały uwagi. Jemen przypomniał o sobie zamachem na Aden, główne miasto i port na południu. I to w czasie, gdy pojawili się tam ministrowie nowego rządu.