Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Global Institute for Women's Leadership w King's College London oraz brytyjski oddział Ipsos, międzynarodowego przedsiębiorstwa z branży badań rynku, przeprowadziły badanie poświęcone prawom kobiet i mężczyzn.
Wynika z niego, że w brytyjskim społeczeństwie rośnie grupa osób, które są zdania, że realizacja idei równości płci może zmierzać w niewłaściwym kierunku. Niektórzy badani twierdzą, że w promowaniu równości kobiet posunięto się już tak daleko, iż dochodzi do dyskryminacji mężczyzn.
Generacja Z i milenialsi o prawach kobiet
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Global Institute for Women's Leadership i Ipsos, większość osób z pokolenia Z – a więc tych, którzy urodzili się w latach 1995-2012 – oraz milenialsów, uważa, że społeczeństwo poszło tak daleko w promowaniu praw kobiet, że zaczęło dyskryminować mężczyzn.
Czytaj więcej
Generacja Zalfa – coraz częściej właśnie tak określa się osoby urodzone po 1996 roku. Przedstawiciele tej generacji dysponują potężną siłą nabywczą i umiejętnościami niezbędnymi w najważniejszych koncernach.
Takiego zdania jest aż 52 proc. przedstawicieli pokolenia Z i 53 proc. milenialsów. Dla porównania, taką samą opinię wyraża 40 proc. ankietowanych z pokolenia „Baby Boomers” (pokolenie ludzi urodzonych od roku 1943/46/47 do roku 1955/60) oraz 46 proc. respondentów należących do generacji X – pokolenia ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku.