Harry Styles nową ikoną stylu na świecie. Ale nie w Polsce – mamy inną gwiazdę

Rok 2020 należał do Billie Eilish, jednak w tym roku wszystko się zmieniło. Z piedestału strąciła ją nowa ikona mody – brytyjski wokalista Harry Styles. Nie wszędzie jednak, bo Polacy mają swoje upodobania i są pod tym względem wyjątkiem w Europie.

Publikacja: 30.11.2021 15:01

Harry Styles w 2017 roku został twarzą marki Gucci.

Harry Styles w 2017 roku został twarzą marki Gucci.

Foto: HarryStylesShowerCourtain, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Serwis Money.co.uk opublikował swój doroczny raport analizujący największe nazwiska świata stylu. W gronie najpopularniejszych ikon mody Billie Eilish nadal zajmuje miejsce na podium, jednak w 2021 na pierwszym miejscu zastąpił ją Harry Styles. Ta zmiana wiele mówi o tym, jak zmieniają się modowe preferencje i zainteresowania.

Światowe ikony stylu: od Harry’ego Stylesa do Justina Biebera

Analitycy Money.co.uk tworzą swoje raporty na podstawie liczby zapytań użytkowników, które w przeciągu ostatniego roku wpisali w wyszukiwarce Google. W skali całego świata najlepsze statystyki miał Harry Styles – okazał się numerem jeden w 27 krajach, między innymi w USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Czytaj więcej

Nowy wzorzec męskości: chłopaki znowu płaczą

Harry Styles przeszedł fascynującą metamorfozę: od uroczego chłopaka z boysbandu do charyzmatycznego wokalisty. Wypracowując własny, oryginalny styl, od kilku lat wyznacza nowe trendy w modzie. Jego znakiem rozpoznawczym jest odwaga – mało jest bowiem męskich artystów gotowych założyć spódnicę, sukienkę czy i typowo kobiecą biżuterię. Między innymi dzięki Stylesowi takie zjawiska dziwią coraz mniej.

27-letni Styles z bożyszcza nastolatek stał się idolem… niemal wszystkich. I to stwierdzenie prawdopodobnie jest tylko trochę na wyrost. Odważne stylizacje Stylesa, zacierające granicę między płciami, podpatrują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Nie bez powodu marka Gucci nawiązała z wokalistą współpracę jeszcze w 2017 roku, ogłaszając go swoim globalnym ambasadorem.

Stworzenie własnej, uniseksowej linii akcesoriów i kosmetyków do twarzy było dla Stylesa już tylko kwestią czasu. Wokalista udowodnił tym, że dla jego kreatywności w branży mody i urody nie ma żadnych ograniczeń.

Młodzieżowy, zbuntowany styl Billie Eilish najbardziej kochają mieszkańcy 23 krajów na całym świecie. Do tego grona należą między innymi Portugalczycy, Belgowie i Słowacy, a także mieszkańcy Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła Ariana Grande, najpopularniejsza między innymi w Niemczech i we Francji. W pierwszej dziesiątce znalazły się „Kardashianki”: Kim Kardashian, Kendal Jenner i Kylie Jenner. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych ikon mody zamyka Justin Bieber. To drugi, obok Harry’ego Stylesa, męski „rodzynek” w zestawieniu Money.co.uk.

Polacy kochają Lady Gagę

Poza pierwszą dziesiątką – na miejscu 11. – znalazła się Lady Gaga, która w zestawieniu Money.co.uk spadła aż o osiem pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem. To może zaskakiwać, zwłaszcza że w ostatnim czasie gwiazda nie schodzi z pierwszych stron serwisów informacyjnych na fali promocji filmu „Dom Gucci” i jej bardzo dobrze przyjętej przez krytykę roli Patrizii Reggiani.

Co ciekawe, to właśnie Lady Gaga cieszy się w Polsce największą popularnością. W uwielbieniu dla wokalistki i aktorki rozumieją nas tylko Norwegowie. Tylko tam gwiazda jest numerem jeden spośród wszystkich krajów Europy. Na Starym Kontynencie niepodzielnie rządzi Harry Styles: kochają go Czesi, Austriacy, Węgrzy, a także Hiszpanie, mieszkańcy Wysp Brytyjskich, Szwedzi i Finowie.

Dalsze pozycje w zestawieniu zajęły takie znane osobistości jak Kate Middleton (miejsce 12.), i David Beckham (uplasował się na ostatniej, 17. pozycji). Nawet ich Harry Styles wyparł we własnej ojczyźnie.

W raporcie z 2021 roku pojawiło się kilka celebrytek, których w ubiegłorocznym zestawieniu w ogóle nie było. W wśród nich, na całkiem wysokiej, dziewiątej pozycji, znalazła się koreańska wokalistka Jisoo, która we wrześniu 2021 roku została ambasadorką Diora.

Najpopularniejsze ikony stylu na świecie w 2021 roku:

1. Harry Styles

2. Billie Eilish

3. Ariana Grande

4. Kim Kardashian

5. Kendall Jenner

6. Kylie Jenner

7. Cardi B

8. Rihanna

9. Jisoo

10. Justin Bieber

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie