Harry Styles nową ikoną stylu na świecie. Ale nie w Polsce – mamy inną gwiazdę

Rok 2020 należał do Billie Eilish, jednak w tym roku wszystko się zmieniło. Z piedestału strąciła ją nowa ikona mody – brytyjski wokalista Harry Styles. Nie wszędzie jednak, bo Polacy mają swoje upodobania i są pod tym względem wyjątkiem w Europie.

Publikacja: 30.11.2021 15:01

Harry Styles w 2017 roku został twarzą marki Gucci.

Harry Styles w 2017 roku został twarzą marki Gucci.

Foto: HarryStylesShowerCourtain, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Serwis Money.co.uk opublikował swój doroczny raport analizujący największe nazwiska świata stylu. W gronie najpopularniejszych ikon mody Billie Eilish nadal zajmuje miejsce na podium, jednak w 2021 na pierwszym miejscu zastąpił ją Harry Styles. Ta zmiana wiele mówi o tym, jak zmieniają się modowe preferencje i zainteresowania.

Światowe ikony stylu: od Harry’ego Stylesa do Justina Biebera

Analitycy Money.co.uk tworzą swoje raporty na podstawie liczby zapytań użytkowników, które w przeciągu ostatniego roku wpisali w wyszukiwarce Google. W skali całego świata najlepsze statystyki miał Harry Styles – okazał się numerem jeden w 27 krajach, między innymi w USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Czytaj więcej

Nowy wzorzec męskości: chłopaki znowu płaczą

Harry Styles przeszedł fascynującą metamorfozę: od uroczego chłopaka z boysbandu do charyzmatycznego wokalisty. Wypracowując własny, oryginalny styl, od kilku lat wyznacza nowe trendy w modzie. Jego znakiem rozpoznawczym jest odwaga – mało jest bowiem męskich artystów gotowych założyć spódnicę, sukienkę czy i typowo kobiecą biżuterię. Między innymi dzięki Stylesowi takie zjawiska dziwią coraz mniej.

27-letni Styles z bożyszcza nastolatek stał się idolem… niemal wszystkich. I to stwierdzenie prawdopodobnie jest tylko trochę na wyrost. Odważne stylizacje Stylesa, zacierające granicę między płciami, podpatrują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Nie bez powodu marka Gucci nawiązała z wokalistą współpracę jeszcze w 2017 roku, ogłaszając go swoim globalnym ambasadorem.

Stworzenie własnej, uniseksowej linii akcesoriów i kosmetyków do twarzy było dla Stylesa już tylko kwestią czasu. Wokalista udowodnił tym, że dla jego kreatywności w branży mody i urody nie ma żadnych ograniczeń.

Młodzieżowy, zbuntowany styl Billie Eilish najbardziej kochają mieszkańcy 23 krajów na całym świecie. Do tego grona należą między innymi Portugalczycy, Belgowie i Słowacy, a także mieszkańcy Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła Ariana Grande, najpopularniejsza między innymi w Niemczech i we Francji. W pierwszej dziesiątce znalazły się „Kardashianki”: Kim Kardashian, Kendal Jenner i Kylie Jenner. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych ikon mody zamyka Justin Bieber. To drugi, obok Harry’ego Stylesa, męski „rodzynek” w zestawieniu Money.co.uk.

Polacy kochają Lady Gagę

Poza pierwszą dziesiątką – na miejscu 11. – znalazła się Lady Gaga, która w zestawieniu Money.co.uk spadła aż o osiem pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem. To może zaskakiwać, zwłaszcza że w ostatnim czasie gwiazda nie schodzi z pierwszych stron serwisów informacyjnych na fali promocji filmu „Dom Gucci” i jej bardzo dobrze przyjętej przez krytykę roli Patrizii Reggiani.

Co ciekawe, to właśnie Lady Gaga cieszy się w Polsce największą popularnością. W uwielbieniu dla wokalistki i aktorki rozumieją nas tylko Norwegowie. Tylko tam gwiazda jest numerem jeden spośród wszystkich krajów Europy. Na Starym Kontynencie niepodzielnie rządzi Harry Styles: kochają go Czesi, Austriacy, Węgrzy, a także Hiszpanie, mieszkańcy Wysp Brytyjskich, Szwedzi i Finowie.

Dalsze pozycje w zestawieniu zajęły takie znane osobistości jak Kate Middleton (miejsce 12.), i David Beckham (uplasował się na ostatniej, 17. pozycji). Nawet ich Harry Styles wyparł we własnej ojczyźnie.

W raporcie z 2021 roku pojawiło się kilka celebrytek, których w ubiegłorocznym zestawieniu w ogóle nie było. W wśród nich, na całkiem wysokiej, dziewiątej pozycji, znalazła się koreańska wokalistka Jisoo, która we wrześniu 2021 roku została ambasadorką Diora.

Najpopularniejsze ikony stylu na świecie w 2021 roku:

1. Harry Styles

2. Billie Eilish

3. Ariana Grande

4. Kim Kardashian

5. Kendall Jenner

6. Kylie Jenner

7. Cardi B

8. Rihanna

9. Jisoo

10. Justin Bieber

Serwis Money.co.uk opublikował swój doroczny raport analizujący największe nazwiska świata stylu. W gronie najpopularniejszych ikon mody Billie Eilish nadal zajmuje miejsce na podium, jednak w 2021 na pierwszym miejscu zastąpił ją Harry Styles. Ta zmiana wiele mówi o tym, jak zmieniają się modowe preferencje i zainteresowania.

Światowe ikony stylu: od Harry’ego Stylesa do Justina Biebera

Pozostało 91% artykułu
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie
Styl
Nowa obsesja generacji Z. O tym gadżecie zdążyliśmy zapomnieć, młodzi go kochają
Styl
Marie Kondo uczyła ludzi perfekcjonizmu. Teraz wyznaje: mam dość sprzątania
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej