Amanda Gorman, poetka z inauguracji Bidena, została modelką

22-letnia amerykańska poetka Amanda Gorman, jedna z gwiazd inauguracji prezydenta Joe Bidena, została zatrudniona przez agencję, dla której pracują tomodelki Bella i Gigi Hadid.

Publikacja: 28.01.2021 14:15

Amanda Gorman, poetka z inauguracji Bidena, została modelką

Foto: Fot: PBS Newshour/Youtube

Odczytanie wiersza „The Hill We Climb” podczas ceremonii zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA zmieniło życie amerykańskiej poetki, Amandy Gorman. 22-latka zachwyciła nie tylko talentem literackim, ale z dnia na dzień stała się też ikoną mody. Zaprezentowana przez nią czerwona opaska na włosy błyskawicznie znikła ze sklepu Prady, a noszony przez Amandę Gorman żółty płaszcz Prady przyczynił się wg wyszukiwarki Lyst do wzrostu wyszukań frazy „żółty płaszcz” aż o 1328%. Z wpływu, jaki Amanda Gorman wywiera na konsumentów, chce skorzystać jedna z największych na świecie agencji modelek, IMG Models, która zatrudniła amerykańską poetkę.

Amanda Gorman: kim jest młoda amerykańska poetka?

Jak zauważa Pirya Elan z „Guardiana”, kontrakt dla Amandy Gorman jest kolejnym dowodem na to, że pogrążona w pandemicznym kryzysie branża modowa zamiast „twarzy” szuka przede wszystkim ambasadorów, mogących reprezentować marki na wielu polach, uwzględniając poglądy polityczne czy społeczne klientów z pokolenia Z.

Czytaj też: Moda na inauguracji: od rękawic Sandersa do Rolexa Bidena

Innym przykładem może być tenisistka Naomi Osaka, która wielokrotnie zabierała głos w sprawie brutalności policji tłumiącej protesty Black Lives Matter. W tym miesiącu Osaka, również związana z IMG Models, rozpoczęła współpracę z Louis Vuitton.

Dla agencji IMG Modele pracują najlepiej zarabiające modelki na świecie, a także gwiazdy wybiegów, które w branży osiągnęły niemal wszystko – jak Bella i Gigi Hadid, Kate Moss czy Cara Delevingne. Amanda Gorman nie musi czuć się onieśmielona takim towarzystwem, bo robi błyskawiczną karierę. W najbliższych miesiącach ukażą się jej trzy nowe książki, na długo przed premierą stały się one bestsellerami w Amazonie.

Posłuchaj wystąpienia Amandy Gorman podczas inauguracji prezydenta Joe Bidena:

Gorman wystąpi też na Super Bowl, czyli finale rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego, przyciągającym co roku gigantyczną publicnzość przed telewizory w USA.

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie