Zabytkowe miasta mają to do siebie, że pełne są budynków z historią. Dobrym przykładem może być Wenecja. „Miasto na wodzie” to jedna z pereł północnych Włoch, a niegdyś także handlowe serce basenu Morza Śródziemnego.

Wenecja: miasto na wodzie

Wenecję oblewają wody Adriatyku, co oznacza, że historyczne centrum miasta nie może się rozwijać, dlatego dotrwało w dobrym stanie do naszych czasów. Zabytkowe wille i pałace, piękne kamienice i kościoły zbudowane nad kanałami tworzą tkankę miasta, która tak urzeka turystów z całego świata.

Ze względu na miliony odwiedzających, życie w historycznym centrum Wenecji może być upiornym doświadczeniem, ale jeśli mieszka się w takich wnętrzach, można przymknąć oko na uliczny zgiełk. 

Czytaj też: Oscarowy dom: tak powstała słynna willa z filmu „Parasite”

Ta kaplica nad Canal Grande, położona w dzielnicy Dorsoduro, powstała na początku XIX wieku, ale jej marmurowe wnętrza mają o wiele dłuższą historię, bo pochodzą z kościoła San Vio, który stał w tym miejscu przez wiele stuleci. 

Wenecja nie może skarżyć się na brak kościołów, natomiast nieustanne jest zapotrzebowanie na elengackie domy i wille, dlatego trudno się dziwić, że tę nieużywaną kaplicę zamieniono na niewielką, ale przytulną willę

Do budynku wchodzi się przez zamknięte dla turystów podwórze. Na parterze znajduje się salon, jadalnia i biblioteka, na piętrze są dwie sypialnie z balkonem. 

Nie rozkład wnętrz, ani nawet nie powierzchnia całości ma w tym wypadku znaczenie. Najbardziej urzekające są niezwykłe wnętrza wykonane z różowego marmuru i cegieł, z których część pamięta czasy świetności Republiki Weneckiej.

Kaplica-willa jest do kupienia, szczegóły można znaleźć na stronie Sotheby’s International Realty