Kolekcja biżuterii Gucci Link to Love: miłość do geometrii

Nowa kolekcja biżuterii Gucci Link to Love to przykład tego, jak w udany sposób można połączyć tęsknotę za estetyką lat 80. i najnowsze trendy.

Publikacja: 06.07.2021 10:46

Kolekcja biżuterii Gucci Link to Love: miłość do geometrii

Foto: Fot: materiały prasowe

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu mody Gucci, słynie z nieokiełznanej wyobraźni. To jemu – i jego niespożytej kreatywności – ta marka zawdzięcza tak niezwykłe kolekcje mody. Gucci to jednak nie tylko kreacje, ale także dodatki takie jak biżuteria. Tutaj Gucci także pokazuje, że kreatywność to podstawa i klucz do świata współczesnej mody. 

Czytaj też: Są piękne, nie szokują: pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Gucci Link to Love, nowa kolekcja biżuterii, pozwala odnaleźć tę samą romantyczną wizję świata, którą dostrzec można w kreacjach domu mody Gucci. Kolekcję biżuterii tworzą pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki. Biżuterię wykonano ze złota w trzech kolorach – żółtym, białym i różowym. Całość, choć złota, jest stonowana – logotyp Gucci umieszczono w bardzo dyskretny sposób. Pierścionki czy bransoletki mają przyciągać wzrok i intrygować formą i jakością wykonania, a nie krzykliwym logotypem. 

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Jest co podziwiać – Gucci postawiło na bardzo wyraziste geometryczne kształty, które budzą skojarzenia z estetyką lat 80. To jednak nie wszystko – ośmiokątny kształt pierścionków, kolczyków czy bransoletek to także nawiązania co cyfry 8 symbolizującej nieskończoność. W przypadku obrączek, do wyboru są wersje ze 18-karatowego złota, żółtego, białego lub różowego. Mogą być gładkie, z ćwiekami lub równymi, geometrycznymi nacięciami na krawędziach. Niektóre ozdobiono kamieniami szlachetnymi – turmalinami, rubelitami lub diamentami.  

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

W kolekcji Gucci Link to Love znalazły się również delikatne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Wszystkie w mocno geometrycznych kształtach. Naszyjniki z łańcuszkiem i centralnie umieszczoną zawieszką w kształcie sztabki wykonano z 18-karatowego żółtego lub różowego złota, a także z białego złota z wysadzaną diamentami sztabką. Nowość stanowi naszyjnik Lariat, który podkreśla dekolt. Wykonany jest z 18-karatowego złota, żółtego i różowego złota, lub z białego złota z diamentami, zapinany na przesuwany element w kształcie koła.

""

Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Cała kolekcja Gucci Link to Love została przedstawiona na zdjęciach oraz w filmie nakręconym przez fotografkę Angelo Pennettę. Inspirację dla niej stanowiła moda i estetyka lat 60., a efekt to klip i sesja zdjęciowa, w których na pierwszym planie lśni biżuteria Gucci.

Piękne Rzeczy
Zawrotna kariera kalendarzy adwentowych. Marki luksusowe je pokochały
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piękne Rzeczy
Rezydencja rodziny Kennedych we Francji na sprzedaż. Tu JFK uczył się pływać
Piękne Rzeczy
Kidult na zakupach świątecznych. Dlaczego dorośli kupują sobie zabawki?
Piękne Rzeczy
„Prezenty dopaminowe”: nowy trend objął też tradycje świąteczne
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Piękne Rzeczy
Raport: młodzi ludzie chętnie kupują dobra luksusowe, bo mieszkają z rodzicami