Po pierwsze – nie są to Polacy, choć zamiłowanie Roberta Lewandowskiego do dobrych i drogich zegarków było już szeroko komentowane, my też o tym pisaliśmy. Nie są to też Szwajcarzy, choć intuicja podpowiadałaby, że to właśnie reprezentanci tego kraju powinni wybierać najlepsze czasomierze. W takim razie kto? 

Czytaj też: Iga Świątek ambasadorką Rolexa. Jaki model zegarka wybrała?

Watchfinder, brytyjski serwis zajmujący się sprzedażą zegarków używanych postanowił przyjrzeć się temu, które reprezentacje wybierają najlepsze i najdroższe zegarki. Nie było to bardzo trudne zadanie – gwiazdy futbolu lubią bowiem afiszować się z kosztownymi gadżetami, a w tej dziedzinie prym wiodą właśnie drogie zegarki mechaniczne. 

Jak wygląda czołowa dziesiątka tego zestawienia? Na końcu znaleźli się Austriacy. Łączna wartość zegarków posiadanych przez reprezentantów tego kraju to, zdaniem ekspertów Watchfindera, ok. 2,7 miliona złotych. Kolejne miejsca zajmują Chorwaci, Szwajcarzy, Holendrzy, Włosi i Niemcy. 

Poważnie zaczyna robić się od miejsca czwartego, które zajmują Hiszpanie. Łączna wartość zegarków należących do reprezentantów tego kraju to, zdaniem ekspertów Watchfindera, ponad milion funtów – czyli ponad 5 milionów złotych. Na trzecim miejscu znaleźli się Anglicy (ok. 6,3 miliona złotych w zegarkach), na drugim – Francuzi (prawie 10 milionów złotych). 

Pierwsze miejsce zajmuje Portugalia. Nie to jest jednak najważniejsze – wrażenie robi łączna wartość zegarków piłkarzy z tego kraju. Zdaniem Watchfindera to ponad 28 milionów złotych, czyli więcej niż łączna wartość zegarków graczy drużyn z miejsc 2-4 tego zestawienia. Niesamowite jest też to, że pierwsze miejsce Portugalii w tym zestawieniu to zasługa właściwie wyłącznie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma w swojej kolekcji niesamowicie kosztowne zegarki, po kilka milionów złotych za sztukę. Na jego nadgarstku można było dostrzec między innymi rzadkie modele Francka Mullera czy Breguet.

I druga ciekawostka – sam Cristiano Ronaldo ze swoją kolekcją zająłby pierwsze miejsce w zestawieniu serwisu Watchfinder. Jego kolekcję zegarków wycenia się na ok. 23 miliony złotych. Gdy dodać do tego zbiory kolegów z reprezentacji, okazuje się, że Portugalia zegarkowo jest najlepsza w Europie. 

Z badania Watchfindera płynie jeszcze jeden ciekawy wniosek: czołowi piłkarze Europy najchętniej wybierają zegarki Rolex. Ta marka dominuje w zestawieniu, zostawiając w tyle produkty tak słynnych szwajcarskich manufaktur jak Patek Philippe czy Audemars Piguet.  Najmniej Rolexa kochają reprezentanci Hiszpanii, najbardziej – Portugalczycy i Chorwaci.

I jeszcze zdanie podsumowania z raportu: „Jesteśmy przekonani, że ta lista nie jest wyczerpująca, bo możemy być pewni, że piłkarze trzymają w domach jeszcze wiele innych niesamowitych zegarków, którymi nie chwalą się przed światem” – piszą eksperci serwisu Watchfinder.