20 Grosvenor Square w dzielnicy Mayfair to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Londynie – mieszkali tu zarówno brytyjscy arystokraci, jak i inni wpływowi obywatele, tacy jak Oscar Wilde. To miejsce ważne także dla Amerykanów – przez objęciem fotela prezydenta mieszkał tu John Quincy Adams, a generał Dwight Eisenhower, póżniejszy prezydent USA, spędził tu lata II wojny światowej. Teraz w tym miejscu znajduje się 37 prywatnych apartamentów, które na sprzedaż wystawiła sieć luksusowych hoteli i rezydencji Four Seasons.

Czytaj też: Najmodniejsza willa w Londynie. Tak mieszkał Tom Ford
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Finchatton (@finchatton)

Upływ czasu sprawił, że prestiż tej części Londynu tylko wzrastał – cena najtańszego apartamentu pod adresem 20 Grosvenor Square to dziś 21,2 mln dolarów. Wśród drogich rezydencji szczególną uwagę zwraca jedna z nich, zainspirowana postacią Jamesa Bonda. To on został patronem trójpoziomowego Apartamentu 0.07, z oddzielną windą i podwójnym garażem podziemnym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Finchatton (@finchatton)

Wnętrza mieszkania Jamesa Bonda (wykończenie wnętrza jest wliczone w cenę) zostały wypełnione meblami wykonanymi na zamówienie oraz luksusowymi dodatkami. Stonowany, elegancki design wypełnia całe mieszkanie, a miejsca jest sporo – nowy właściciel będzie miał do dyspozycji trzy sypialnie – w tym główny apartament na parterze,  wielki salon, kuchnię i jadalnię na piętrze oraz salon gier na poziomie piwnicy.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z szeregu udogodnień w przestrzeni wspólnej budynku – piwnicy z winami, 25-metrowego basenu i spa, centrum fitness, kina, sali konferencyjnej, biblioteki oraz prywatnego ogrodu na dziedzińcu. Za projekt architektoniczny odnowionego 20 Grosvenor Square  odpowiadała pracownia Squire & Partners, wystrój to z kolei efekt pracy firmy Finchatton.