Paryska dzielnica Roquette, kiedyś robotnicza część miasta, a dziś należąca do ulubionych zakątków artystów czy ludzi wolnych zawodów, znana jest z architektonicznej i usługowej różnorodności. Ekskluzywne butiki sąsiadują tu z teatrami, galeriami i salami koncertowymi, a XIX-wieczne fabryki przekształcone w pracownie artystów – ze zabytkowymi domami rzemieślników.

Mieszkańcy paryskiej dzielnicy Roquette na wyciągnięcie ręki mają też dostęp do miejsc, których historia sięga poza XIX wiek – zaledwie kilka minut spaceru dzieli to miejsce od Bastylii.

Jednym z przykładów udanej modernizacji dzielnicy oraz łączenia starego z nowym jest budynek dawnej odlewni w Paryżu przekształcony w loft. Jego całkowita powierzchnia wynosi 226,5 metra. Jak zaaranżowano tak duże i nietypowe wnętrze?

""

sukces.rp.pl

W środku znajdują się wysoka na ponad 5,5 metra sala bankietowa, kuchnia, jadalnia i połączona z salonem biblioteka oraz ponad 50-metrowa piwnica.

Czytaj też: Dom noblistki na sprzedaż. W zestawie jej niezwykła kolekcja książek
""

sukces.rp.pl

Industrialne i (za sprawą licznych okien z dawnej fabryki) wyjątkowo jasne wnętrza loftu wykorzystują oryginalne elementy z postawionej w początkach XX wieku odlewni, takie jak ceglany komin, okna w atrium czy metalową konstrukcję dachu, uzupełnione o współczesne dodatki – polerowaną betonową podłogę czy metalowe schody.

""

sukces.rp.pl

„Dzięki swojej powierzchni ta stara fabryka mogłaby równie dobrze służyć jako przestrzeń mieszkalna lub o mieszanym charakterze, z możliwością przekształcenia piwnicy w pracownię artysty, salę do ćwiczeń, a nawet mały teatr” – pisze o lofcie agencja Patrice Besse, która wystawiła dom na sprzedaż. Proponowana cena za ten klimatyczny obiekt to 1,575 mln euro.

Ofertę można znaleźć na stronie agencji Patrice Besse.

""

Fot:

sukces.rp.pl