Pod koniec lat 90. pełniący wówczas funkcję dyrektora kreatywnego Gucci Tom Ford kupił willę w Londynie, a następnie postanowił przystosować ją do swoich potrzeb.

Czytaj też: „Inteligentna” posiadłość milionera w Pradze. Ten widok z okien warty jest każdych pieniędzy
""

Fot: Knight Frank

sukces.rp.pl

„Dzieło sztuki”: tak wygląda willa Toma Forda w Londynie

Tom Ford, znany jako projektant i reżyser, za tę posiadłość zapłacił wówczas ok. 4 milionów dolarów. Dziś, 23 lata później, jego dawna willa została wystawiona na sprzedaż. Cena? Ponad 17 milionów dolarów.

""

sukces.rp.pl

Za wzrost ceny odpowiadają nie tylko zmiany na rynku nieruchomości w Londynie. Tom Ford, który oprócz współpracy z Gucci na swoją sławę zarpracował również projektami dla marki Saint Laurent, przeprojektował swoją londyńską posiadłość i stworzył ją właściwie od podstaw – z wnętrzami charakterystycznymi dla swojego chłodnego, minimalistycznego stylu.

""

sukces.rp.pl

W środku czteropiętrowego budynku dominują stal nierdzewna, hebanowe drewno Makasar, czarne szkło i czarne panele ścienne.

""

sukces.rp.pl

Charles Olver z firmy Knight Frank, która pośredniczy w sprzedaży domu, o jego wnętrzach powiedział, że dają wrażenie „zanurzenia się w niezwykłym dziele sztuki”.

""

sukces.rp.pl

O wartości domu z pewnością decyduje też lokalizacja. The Boltons, ulica i skwer w londyńskiej Chelsea, to prestiżowa enklawa złożona z zaledwie 30 domów w stylu wiktoriańskim. W sąsiedztwie dawnego domu Forda i jego wieloletniego partnera, Richarda Buckleya, mieszkają lub mieszkali m.in. Hugh Grant, Rowan Atkinson, David Bowie czy George Michael.

""

sukces.rp.pl