Jakie zegarki noszą najlepsi tenisiści świata?

Wśród marek zegarkowych, których ambasadorami są zawodnicy z czołówki rankingu ATP, są m.in. Seiko, Rolex, Piaget czy Richard Mille.

Publikacja: 21.07.2020 22:20

Fot: Rolex

Fot: Rolex

Foto: Fot: Rolex

Świat tenisa i ekskluzywnego zegarmistrzostwa wiele łączy, a dzięki mediom społecznościowym, ekskluzywnym kontraktom dla ambasadorów oraz ugruntowanej pozycji obu dziedzin wśród wyznaczników statusu i prestiżu w ostatnich latach na światowych kortach widać to jeszcze wyraźniej. Najlepsi zawodnicy współpracują z markami przez wiele lat, a niektórzy z nich doczekali się nawet modeli wg własnego projektu – takich, które idealnie sprawdzą się nawet turniejach najwyższej rangi.

Zegarki najlepszych tenisistów świata

Zawodnicy, którzy przebijają się do pierwszej 10 rankingu ATP od razu znajdują się na celowniku zegarkowych gigantów. Obecnie tenisowa czołówka jest bardzo zróżnicowana pod względem zegarków.

Pierwszy w rankingu, Novak Djokovic, od 2014 roku związany jest z Seiko. Współpraca Serba z japońskim producentem zaowocowała kilkoma limitowanymi edycjami, takimi jak  Seiko Premier Novak Djokovic Special Edition SNP126PL.

Drugi na liście ATP Rafael Nadal znany jest ze współpracy z manufakturą Richard Mille, która przygotowała już kilka edycji zegarków zaprojektowanych specjalnie dla hiszpańskiego zawodnika.

W efektownych zegarkach tej marki na kortach pojawia się też Alexander Zverev, niemiecki tenisista, który wg samego Nadala jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do dominacji na kortach w kolejnych latach.

Na trzecim miejscu rankingu ATP znajduje się dziś Austriak Dominic Thiem, od kilku lat współpracujący z Rolexem i gustujący w szlachetnej klasyce – modelach Submariner i Daytona. Z największą jeśli chodzi o sprzedaż firmą zegarkową na świecie współpracuje też Roger Federer oraz światowa „szóstka”, Stefanos Tsitsipas z Grecji.

Matteo Berretini stawia na patriotyzm – włoski tenisista jest ambasadorem popularnej na Półwyspie Apenińskim marki Capri Watch. Daniił Miedwiediew współpracuje ze szwajcarską marką Bovet, Francuz Gael Monfils przez lata współpracował z De Bethune, a zamykający pierwszą dziesiątkę Belg David Goffin – z marką Piaget.

Piękne Rzeczy
Zawrotna kariera kalendarzy adwentowych. Marki luksusowe je pokochały
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piękne Rzeczy
Rezydencja rodziny Kennedych we Francji na sprzedaż. Tu JFK uczył się pływać
Piękne Rzeczy
Kidult na zakupach świątecznych. Dlaczego dorośli kupują sobie zabawki?
Piękne Rzeczy
„Prezenty dopaminowe”: nowy trend objął też tradycje świąteczne
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Piękne Rzeczy
Raport: młodzi ludzie chętnie kupują dobra luksusowe, bo mieszkają z rodzicami