Zaprezentowana po raz pierwszy w 1952 roku linia Constellation, jedna z najbardziej rozpoznawalnych w katalogu marki Omega, powiększyła się o nową generację zegarków dla mężczyzn.

Nowe modele o średnicy 41 mm nawiązują do charakterystycznych detali Constellation, takich jak legendarne „pazurki” obejmujące i zabezpieczające kopertę, ale wersja na 2020 rok to nie tylko odwołanie do archiwów marki – jest też kilka nowości.

Omega Constellation 41 mm: wzornictwo i mechanizm

Omega we wzornictwie nowych modeli wykorzystała kilka ze swoich najbardziej zaawansowanych materiałów zegarmistrzowskich. W serii znajdują się zegarki ze stali szlachetnej, z żółtego złota oraz ze stopu złota Sedna.

Bezele wykonano z polerowanej ceramiki nawiązującej wyglądem do modelu Constellation Manhattan z 1982 roku, który miał bezel ze szkła szafirowego.

""

sukces.rp.pl

Delikatnie zmieniony kształt ma także koronka, co dodatkowo unowocześnia styl zegarków. Efekt wizualny wzmacniają także cieńsze wskazówki i nowe indeksy. Przez szafirowe szkło umieszczone w deklu można zobaczyć napędzający zegarek kaliber Omega 8900 wersja stalowa) lub 8901 (wersja w złocie), oba z certyfikatem wydanym przez METAS.

""

sukces.rp.pl

Omega Constellation 41 mm: ceny

Większość modeli Omegi na 2020 rok będzie oferowana na paskach skórzanych z antybakteryjnym, kauczukowym spodem. Pasek z kopertą łączyć będą dekoracyjne ogniwa z metalu. Klienci będą mogli również dobrać do swoich nowych modeli dowolną bransoletę z kolekcji Constellation 39 mm lub paski wykonane w całości ze skóry.

Ceny najnowszych modeli zegarków Omega Constellation 41 mm zaczynać się będą od ok. 25000 złotych za wersję ze stalową kopertą. Zegarki w wersji ze złota kosztują ok. 90 tysięcy złotych.

""

sukces.rp.pl