Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie znów jest otwarte dla zwiedzających. To nie oznacza powrotu tłumów zwiedzających – gości będzie mniej, a muzeum będzie można zwiedzać tylko w weekendy.

Jednak podobnie jak w przypadku większości instytucji kulturalnych, muzeum Mercedesa i inne placówki wyspecjalizowane w historii motoryzacji przygotowały wirtualne alternatywy zwiedzania na najbliższe tygodnie. Oto kilka najbardziej interesujących ekspozycji.

Mercedes-Benz Welt

Mercedes na ponowne otwarcie swojej placówki przygotował nakręcony przy użyciu drona film. Dzięki temu można zobaczyć wnętrze muzeum w Stuttgarcie i modele z bogatej, 120-letniej historii niemieckiego producenta.

Film trwa zaledwie 2 minuty, ale stanowi dobry przedsmak do dłuższej wizyty w dziewięciopiętrowym muzeum w Stuttgarcie. Taką możliwość daje wirtualny spacer, który znajduje się na stronie muzeum Mercedesa.

Porsche-Muzeum

Otwarte w 2009 roku muzeum Porsche, które również ma swoją siedzibę w Stuttgarcie, to kolejne miejsce, do którego zwiedzania fanów motoryzacji nie trzeba zachęcać. W imponującym budynku prezentowanych jest 80 modeli Porsche, wśród nich znalazły się najsłynniejsze samochody marki, takie jak 356, 550, różne generacje modelu 911 czy wyścigowy 917.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Museo Lamborghini

Wyprawę przez swoją historię oferuje też Lamborghini. W ramach wycieczki na Google Street View zobaczymy m.in. wczesne traktory firmy, zaprojektowane jeszcze w początkach Lamborghini Trattori, a także oryginalne supersamochody, takie jak produkowana w latach 1966-1973 Miura czy jej następca, Lamborghini Countach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Oggi, 28 Aprile, nasceva Ferruccio Lamborghini, imprenditore visionario, la cui passione è arrivata fino a noi. Con questo Museo vogliamo celebrare il suo incredibile genio e continuare a comunicare il suo messaggio, la tenacia nell’ inseguire i propri sogni è il vero motore della vita. Auguri Ferruccio! Grazie! . . . . Today, April 28th, Ferruccio Lamborghini was born. A visionary entrepreneur whose passion has remained timeless throughout the years. With this Museum we want to celebrate his incredible cleverness and continue to share his message: the tenacity in chasing your dreams is the real engine of life. Thank you Ferruccio! . . . . #ferrucciolamborghini #museoferrucciolamborghini #lamborghini #28Aprile #28april #madeinitaly #history #car #vintage #oldcar #luxurycar #luxurycars #cittadibologna #Bologna #creations #creation #celebrate #celebration #birthday #anniversario #nascita #MotorValley #passione #passion #dream #dreams #sogni

Post udostępniony przez Museo Ferruccio Lamborghini (@museoferrucciolamborghini)

Museo Enzo Ferrari

Mapy Google do wirtualnych spacerów wykorzystuje również Ferrari. Dzięki temu możemy zajrzeć do dwóch muzeów marki – jednego znajdującego się w Modenie i drugiego – w Maranello. Oprócz aut w muzeach Ferrari czekają też pamiątki po legendach motosportu.

Petersen Automotive Museum

Historię samochodu i jego wpływu na rzeczywistość przybliżają nie tylko producenci. Petersen Automotive Museum w Los Angeles, jedno z największych motoryzacyjnych muzeów na świecie, nie ogranicza się do jednej marki, więc jeśli ktoś chciałby poznać historię motoryzacji – to właściwy adres.

Darmowy dostęp do wirtualnych spacerów, archiwalnych filmów i innych ekskluzywnych materiałów można uzyskać, rejestrując się na stronie Petersen Automotive Museum.