W 2021 roku Omega będzie oficjalnym chronometrażystą America’s Cup. To najbardziej prestiżowe regaty na świecie i jednocześnie najstarsze zawody sportowe, organizowane od 1851 roku.

Omega została oficjalnym chronometrażystą America’s Cup po raz trzeci. Szwajcarska marka od 1995 roku współpracuje z teamem Emirates Team New Zealand.

Czytaj też: TAG Heuer Monaco w wersji specjalnej na cześć słynnego wyścigu

Współpracę z organizatorami America’s Cup Omega postanowiła uczcić prezentując limitowaną edycję modelu Seamaster Planet Ocean, jednego z bestsellerów szwajcarskiej firmy. Od blisko trzech dekad Seamastera nosi James Bond.

Seamaster Planet Ocean – edycja limitowana

Powstanie jedynie 2021 egzemplarzy modelu Seamaster Planet Ocean 36th America’s Cup. Zegarek ma kopertę o średnicy 43.5 cm i ceramiczny pierścień lunety z regatową skalą pięciominutową.

""

sukces.rp.pl

Wewnątrz pracuje kaliber Master Chronometer 8900, który można oglądać przez dekiel wykonany ze szkła szafirowego. Cena zegarka to ok. 30 tysięcy złotych.

""

sukces.rp.pl

36. edycja America’s Cup odbędzie się w marcu 2021 roku. Rywalizacja najlepszych teamów na świecie odbędzie się na wodach w pobliżu portu Waitemata w Auckland w Nowej Zelandii.