Najsłynniejsze modele zegarków Patka, takie jak Nautilus czy Aquanaut, można kupić jedynie w salonach marki w Paryżu, Genewie lub Londynie, a także w niewielkiej liczbie w autoryzowanych punktów sprzedaży.

Sprzedaż w sieci: wyjątek, nie reguła

To właśnie tacy atutoryzowani przedstawiciel, jak London Jewelers, Hamilton Jewelers czy Watches of Switzerland, będą mogli sprzedawać zegarki Patek Philippe przez internet.

Szwajcarzy zdecydowali się na taki ruch z powodu pandemii koronawirusa. Jak wynika jednak z komunikatu firmy, nie jest to zmiana strategii firmy i zapowiedź odejścia od bardzo konserwatywnej polityki dystrybucji i sprzedaży.

To ukłon w kierunku lojalnych dystrybutorów zegarków tej marki, przeżywających trudny okres z powodu pandemii i spadku zainteresowania nowymi zegarkami.

Patek Philippe nawet nie bierze pod uwagę możliwości sprzedaży zegarków na swojej stronie internetowej.

8 lat oczekiwania na zegarek

Wśród modeli, które można kupić online znajduja się między innymi inspirowany stylem art deco Patek Philippe Gondolo oraz zegarki z linii dla kobiet – Patek Philippe Twenty 4.

Niestety, pewnych świętości nie naruszy nawet najbardziej wyjątkowy splot okoliczności: Natulius, Aquanaut czy Calatrava nadal pozostają niedostępne dla potencjalnych klientów robiących zakupy w sieci.

Podobnie jak w przypadku wielu modeli Rolexa, firma nie narzeka na brak zainteresowania, ale też nie zamierza w żaden sposób zwiększać produkcji. Już przed kryzysem osoby, które stać na zakup Nautilusa, musiały czekać na swój egzemplarz średnio 8 lat.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM