Szukaj

Andrzej Bargiel rusza z własną marką. Na początek – narty

Zyski ze sprzedaży produktów marki stworzonej przez Andrzeja Bargiela, słynnego polskiego himalaistę, pójdą na sfinansowanie wypraw na ośmiotysięczniki.

Andrzej Bargiel, polski narciarz i himalaista, zaprezentował limitowaną edycję nart swojej marki Sunt Leones. To część autorskiego projektu, rozwijanego w ostatnich latach przez Polaka, który zjechał na nartach z ośmiotysięczników K2, Broad Peak i Manaslu i planuje kolejne przedsięwzięcia tego typu.

Pamiątki z wypraw w Himalaje

Andrzej Bargiel chętnie współpracuje z projektantami i artystami. Po każdej wyprawie polski skialpinista nadzoruje proces przygotowania przedmiotu lub dzieła upamiętniającego jego osiągnięcie. Do tej pory zyski z takich przedsięwzięć Bargiel przeznaczał na cele charytatywne. Teraz limitowana seria nart stworzona pod marką Sunt Leones Heritage trafi do sprzedaży.

Himalaje w cieniu koronawirusa

Do pracy nad limitowaną serią nart Andrzej Bargiel zaprosił Romę Janotę, projektantkę mody i twórczynię marki Roma Yanota. Za jedną z 30 par stworzoną przez ten duet trzeba zapłacić 7999 zł. Zyski ze sprzedaży pomogą sfinansować kolejną wyprawę polskiego mistrza skialpinizmu.

Projekt, inspirowany pasją Bargiela i nawiązujący do historii wypraw wysokogórskich, ma być w przyszłości rozwijany o kolejne kolaboracje.

Start linii Sunt Leones Heritage zbiegł się z pandemią koronawirusa  i zamieszaniem, które spycha mniejsze wydarzenia na drugi plan. Do tych komplikacji Bargiel nawiązał w swoim wpisie w mediach społecznościowych, opublikowanym wraz z filmem promującym nowy projekt.

View this post on Instagram

Dzisiejszy dzień nie przyniósł nam zbyt wiele pozytywnych informacji. Ciężko zaakceptować nową sytuację, na którą nikt z nas nie był gotowy. To trudny czas w którym musimy dbać o siebie nawzajem. Na dziś zaplanowałem jakiś czas temu start nowego projektu związanego z moją wieloletnią działalnością górską, narciarską i chciałbym się nim z Wami podzielić. Bardzo się cieszę, że startujemy z nowym projektem. To połączenie mojej pasji z talentami @romajanota , która była sercem całego procesu tworzenia Sunt Leones Heritage @sunt_leones i w konsekwencji nart ❤️ Dziękuję również @dariawoszek , Khai Tan za wsparcie i za dodawanie wiary od samego początku Hic Sunt Leones, wielu innym osobom, które uczestniczyły czynnie w wyprawach oraz pomagały na różnych etapach przez te wszystkie lata . Dziękuję @langeandlange za projekty logo (Hic Sunt Leones i Sunt Leones Heritage), dziękuję Tomkowi Gajowi @workshopfilmswarsaw za pełne wsparcie w przekładaniu naszych wizji w produkcję filmu. Dziękuję chłopakom za oddanie ducha tamtych czasów w klimatycznych obrazkach, które powstały w bardzo trudnych warunkach – @marcin_morawicki za ujęcia, a @maksymrudnik za zdjęcia. Dziękuję @anabargiel za wsparcie. Sunt Leones Heritage to start nowych projektów, których inspiracją są wyprawy i historia eksploracji górskich. Śledźcie, bo mamy głowy pełne pomysłów i inspiracji. Będzie się działo! Zapraszam! ?? Art dir. : @romajanota DOP: @marcin_morawicki / Hart Edit: Łukasz Szwarc-Bronikowski Voice-over: Marek Boretti Music: @mirokepinski / Kayax Production: Tomek Gaj / @workshopfilmswarsaw

A post shared by Andrzej Bargiel (@andrzejbargiel) on

Andrzej Bargiel jest jednym z najbardziej znanych na świecie polskich „ludzi gór”. Ma na koncie niezwykle śmiałe przedsięwzięcia. Jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu świata, K2. Jako pierwszy zjechał również na nartach z Broad Peaku.

W 2016 roku pobił rekord w szybkości zdobycia tytułu Śnieżnej Pantery – pięć szczytów na terenie byłego ZSRR zdobył – i zjechał z nich na nartach – w niecałe 30 dni.

Zamknij
Zamknij