Szukaj

Producent słynnych walizek ochroni twojego iPhone’a

Niemiecka firma Rimowa to symbol stylu i elegancji w podróży. Z podróżowaniem będzie jednak problem w najbliższym czasie.

To nie znaczy jednak, że trzeba rozstawać się z produktami firmy Rimowa. Można je mieć przy sobie na co dzień.

Słynna marka, istniejąca od 1898 roku i wciąż mająca siedzibę (a także fabrykę) w Kolonii, zyskała popularność dzięki produkowanych od końca lat 30. niezawodnym i niezniszczalnym aluminiowym walizkom dla pilotów i podróżników.

Wybór tworzywa był wynikiem tragedii – w 1937 roku spłonęła fabryka, w której produkowano walizki Rimowa. Ogień nie zniszczył jedynie elementów wykonanych aluminium, dlatego, z braku innych surowców, zaczęto produkować aluminiowe walizki.

Rimowa: ikona stylu

Karbowane aluminiowe walizki stały się symbolem elegancji w podróży, a w ostatnich latach zyskały status przedmiotu pożądania. Świetnie nawiązywały one do poszyć kadłubów samolotów produkowanych w okresie międzywojennym, szczególnie do Junkersa Ju-52.

Obudowy Rimowa dla telefonów iPhone 11

Kiedyś, dzięki walizkom Rimowa, można było rozpoznać przede wszystkim obieżyświatów, którzy w podróży potrzebowali akcesoriów trwałych i godnych zaufania. W ostatnich latach aluminiowe kufry i kuferki zrobiły wręcz zawrotną karierę i stały się wręcz obiektem pożądania. Przy okazji – znacząco podrożały.

Walizki Rimowa uchodzą za niemal niezniszczalne i skutecznie chronią to, co znajduje się w środku. Dlaczego jednak ograniczać tę ochronę jedynie do zawartości walizek, skoro w podobny sposób można również chronić smartfony?

Rimowa, od 2016 roku należąca do koncernu LVMH (właściciela między innymi marek jak LINK dom mody Louis Vuitton, TAG Heuer czy Dom Perignon) właśnie zaprezentowała kolekcję etui na najnowsze modele iPhone’a. Cechy szczególne całej serii to uderzające podobieństwo do walizek firmy Rimowa.

Obudowy na telefon wykonane są z aluminium, skóry lub plastiku. Każda z wersji ma motyw karbowania znany z walizek Rimowy. Ceny – od 300 złotych za wersję plastikową do 386 złotych za wersję aluminiową i skórzaną.

Zamknij
Zamknij