Szukaj

Nowa usługa Muji: abonament na meble

Japońska marka Muji, producent stylowych dodatków do domu, startuje z nową usługą. Od tej pory, by mieć niektóre produkty firmy, nie trzeba będzie ich kupować.

Muji wprowadza usługę abonamentową. Już od równowartość 30 złotych miesięcznie będzie można wynająć do pracy zestaw składający się z biurka i krzesła. Na razie – tylko w Japonii, gdzie wg niedawnego badania aż 70% pracowników zmuszonych do pracy zdalnej w czasie pandemii zadeklarowało, że wolałoby pracować zdalnie również w przyszłości.

Wyświetl ten post na Instagramie.

本日7月17日(金)より、「無印良品とIDÉEの月額定額サービス」を対象店舗にて承り、「くらしのオンライン相談会」の対象店鋪を一部拡大します。 「無印良品とIDÉEの月額定額サービス」は、無印良品とIDÉEの家具を、「寝る」「学ぶ/働く」「くつろぐ」のくらしの基本セットにして、お好きな期間(1年~4年)月額定額料金でご利用いただけます。 – お選びいただいたプランの期間が満了した際には、お客さまによる「解約・返却」「契約延長」の他に、ご希望されるお客さまには、買い取り手数料を頂戴し、そのままお使いいただくことも可能です。 月額定額サービスを活用することで、くらしを変えるタイミングに家具の処分に悩むこともなく、廃棄物の削減にもつながります。「所有ではなく利用」というモノとの向き合い方を、無印良品から広げていきたいと考えています。 – [月額定額サービス対象店舗] (東京都)無印良品 銀座/無印良品 錦糸町パルコ (愛知県)無印良品 名鉄名古屋百貨店 (京都府)無印良品 京都山科 (大阪府)無印良品 グランフロント大阪/無印良品 イオンモール堺北花田 (福岡県)MUJI キャナルシティ博多 – 「くらしのオンライン相談会」は、自宅にいながらスタッフの相談を受け、自宅で聞きたいお客さまや、外出が困難なお客さまにも気軽にご利用いただけるよう、従来通りの店舗での開催に加え、オンラインで開催する「くらしの相談」の対象店鋪を一部拡大します。 ご相談の費用は、無料。ご利用は、WEBもしくは、相談店舗へお電話にてお申し込みいただけます。 – 詳細は、無印良品の特設サイト「無印良品 IDÉE 月額定額サービスはじめました」ページでご覧いただけます。「無印良品 月額定額サービス」で検索してください。 [特設サイト] 無印良品 IDÉE 月額定額サービスはじめました https://www.muji.com/jp/ja/stories/other/533606 – #MUJI #無印良品 #月額定額サービス #月額定額 #くらしのオンライン相談会 #オンライン相談会

Post udostępniony przez MUJI無印良品 (@muji_global)

Ten projekt to z jednej strony reakcja na wymagania czasów (post)pandemicznych, a z drugiej dowód na rosnące zainteresowanie meblami na wynajem.

W tym roku podobne rozwiązanie w 30 krajach na całym świecie (w tym m.in. w Polsce) wprowadziła Ikea. Amerykańskie marki, takie jak CasaOne czy Feather, pozyskały nowe źródła finansowania i z powodzeniem przeszły przez pandemię.

Czytaj też: Rynek mieszkań na wynajem zmienia trendy wnętrzarskie

Klienci, korzystający z usługi o nazwie Idee, będą mogli wypożyczyć sprzęt co najmniej na rok, maksymalnie – na 4 lata. Po upływie tego czasu wynajmujący podejmie decyzję o zwrocie, przedłużeniu usługi lub zakupie produktu. Oprócz zestawów do pracy z domu w innych abonamentach będzie można również wynająć meble i elementy wystroju do sypialni i innych pomieszczeń.

Stworzona w 1980 roku i należąca do Muji firma Idee początkowo specjalizowała się w sprzedaży europejskich antyków. Wkrótce stała się znana przede wszystkim z własnych projektów i minimalistycznego wzornictwa nawiązującego do japońskiej tradycji, a także ze zrównoważonej filozofii i minimalizowania ekologicznych kosztów produkcji i eksploatacji.

Źródło: Forbes.com

Zamknij
Zamknij